Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Babicz w Budowlanych Łódź

Agata Babicz w Budowlanych Łódź

fot. Katarzyna Antczak

W nadchodzącym sezonie na pozycji przyjmującej barwy Grot Budowlanych Łódź będzie reprezentowała Agata Babicz. To druga przyjmująca po Julii Twardowskiej w składzie zespołu z Łodzi, której obecność potwierdził klub.

Agata Babicz urodziła się w Mielcu i właśnie tam stawiała swoje pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie. Od 2003 do 2012 roku występowała w KPSK Stali Mielec. Następnie spędziła sezon w zespole, który jest bardzo dobrze znany łódzkim kibicom, grała w ekipie Jedynki Aleksandrów Łódzki, z którą walczyła o awans do siatkarskiej ekstraligi. Zespół ostatecznie zajął drugie miejsce w pierwszej lidze, w finale ligi Jedynka przegrała z Chemikiem Police. Wobec nieawansowania do ekstraklasy zarząd UKS-u Jedynki Aleksandrów Łódzki 13 maja 2013 roku podjął decyzję o niezgłaszaniu drużyny do rozgrywek w kolejnym sezonie. Od 2013 roku Babicz reprezentowała barwy Enei PTPS Piła, a w sezonie 2018/2019 przywdzieje niebiesko-biało-czerwoną koszulkę z Betką na piersi.Przyjmująca ma na swoim koncie: brązowy medal mistrzostw Polski zdobyty z KPSK Stalą Mielec w 2003 roku, srebrny medal mistrzostw Polski juniorek w 2002. W ubiegłym sezonie wraz z Eneą PTPS Piła dotarła do najlepszej czwórki Pucharu Polski, a zmagania w LSK zakończyła na 5. miejscu. – Budowlane od kilku sezonów znajdują się w czołówce ligi. Cieszę się, że dostałam propozycję od solidnego klubu. Mam nadzieję, że przyszły sezon przyniesie mi wiele radości i będę mogła pomóc w osiąganiu zwycięstw. Przede mną też nowe wyzwanie, czyli Liga Mistrzyń. Jestem trochę podekscytowana, bo nie miałam okazji grać w europejskich pucharach. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mam przed sobą ciężkie zadanie, ale ten, kto mnie zna, to wie, że zostawiam serducho na boisku i walczę do końca. Ta gra o najwyższe cele była głównym powodem zmiany barw – powiedziała Agata Babicz.

Po odejściu Martyny Grajber szukaliśmy zawodniczki, która będzie mogła ją zastąpić. Agata to doświadczona przyjmująca i bardzo wszechstronna siatkarka. Na boisku jest bardzo waleczna. Cieszę się, że dołączy do naszego zespołu i myślę, że doskonale się w nim odnajdzie – powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved