Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Afery kubańskiej ciąg dalszy – siatkarze się odwołują

Afery kubańskiej ciąg dalszy – siatkarze się odwołują

fot. Łukasz Krzywański

Zachowanie kubańskich zawodników w Tampere wzbudziło zamieszanie w siatkarskim świecie. Nikt nie spodziewał się, że może dojść do takiej sytuacji podczas zawodów rangi międzynarodowej. Po długim czasie oczekiwania, odsunięciu z kadry siatkarzy i trenera oraz oficjalnym wyroku afera odsłania swoje kolejne oblicze.

Kubańscy siatkarze zamieszani w sprawę zdecydowali się złożyć apelację od wyroku, który zapadł ponad miesiąc temu. Warto przypomnieć, że 22 września czterech czołowych graczy reprezentacji z Gorącej Wyspy zostało skazanych na pięć lat pozbawienia wolności, zaś jeden – na 3,5 roku. Sprawa jest związana z gwałtem, którego zawodnicy dokonali w Finlandii. Ich linia obrony opierała się na tym, że do podobnego zdarzenia nie doszło. Sąd był jednak nieugięty – dodatkowo sportowcy zostali zobowiązani do zapłacenia 24 tysięcy euro jako zadośćuczynienie pokrzywdzonej.

Kubańczycy zostali także ukarani przez krajową federację. Żaden z nich nie miał prawa wystąpić na igrzyskach olimpijskich, co pociągnęło za sobą nie tylko zmianę składu Kubańczyków, ale także trenera, który w opinii włodarzy nie potrafił zdyscyplinować swoich podopiecznych.źródło: inf. własna, Przegląd Ligowy, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved