Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adrianna Wysocka zagra w Impelu Wrocław

Adrianna Wysocka zagra w Impelu Wrocław

fot. Bogusław Krośkiewicz

Adrianna Wysocka w przyszłym sezonie będzie, obok Michy Hancock, rozgrywającą Impelu Wrocław. Klub z Dolnego Śląska ma zatem komplet zawodniczek na tej pozycji.

Adrianna Wysocka to przedstawicielka młodego pokolenia. Pochodzi z Dolnego Śląska – urodziła się w Świdnicy. Jest bardzo wszechstronną zawodniczką, co na pewno można policzyć jako jej atut. W swojej młodzieżowej karierze miała szansę gry na kilku pozycjach. Ostatecznie występuje jako rozgrywająca, a jej 186 cm wzrostu na pewno stwarza pewną przewagę nad rywalkami. Do Impelu Wrocław trafia z LTS-u Legionovii Legionowo. Wcześniej miała szansę gry w KS-ie Pałacu Bydgoszcz, do którego trafiła z macierzystego klubu – MKS-u Świdnica. Impel będzie jej pierwszym klubem, z którym będzie miała szansę debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej.Od wielu lat staramy się budować zespoły oparte na doświadczonych zawodniczkach, ale nigdy nie zapominamy o tych młodych. Dajemy im szansę na rozwój u boku starszych siatkarek – one zbierają wtedy doświadczenie, które prędzej czy później procentuje. Kontraktując Adę, mamy nadzieję, że wraz z Michą Hancock będą nawzajem się uzupełniać, a to przyniesie nam wymierne skutki na koniec sezonu – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Impel Volleyball S.A.

Sama zawodniczka ma świadomość szansy, jaką otrzymała od klubu. Pod okiem Marka Solarewicza wraz z grupą młodych Impelek przygotowuje się do nowego sezonu od początku czerwca. Z przerwami na wakacje – indywidualne treningi Impelek potrwają do oficjalnego rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2016/2017, które wystartują w sierpniu. – Moja decyzja o zmianie klubu podyktowana była chęcią rozwoju i nauki w jednym z najlepszych klubów w Polsce. Możliwość współpracy z tak doświadczonymi zawodniczkami i kadrą trenerską motywuje mnie do coraz cięższej pracy – w efekcie podnoszę poziom swoich umiejętności. W drużynie cenię sobie atmosferę i wparcie, a takie dostałam już na pierwszym treningu. Długo zastanawiałam się nad możliwymi skutkami zmiany barw klubowych. Mimo to – jestem pozytywnie nastawiona na grę w Impelu Wrocław. Wiem, że doświadczenie zdobyte podczas najbliższego sezonu zaprocentuje w całej mojej karierze – swoją decyzję komentuje Adrianna Wysocka.

Zakontraktowanie Adrianny Wysockiej zakończyło kompletowanie pozycji rozgrywającej w Impelu Wrocław. W poniedziałek ogłoszono bowiem transfer Michy Hancock. Oprócz tego we wrocławskiej drużynie kibice zobaczyć będą mogli: Joannę Kaczor, Katarzynę Konieczną, Agnieszkę Kąkolewską, Monikę Ptak, Agatę Sawicką, Magdę Stasiak, Barbarę Cembrzyńską, Natalię Mędrzyk (Kurnikowską), Andreę Kossanyiovą, Aleksandrę Sikorską oraz Megan Courtney. Kolejny transfer ma być ogłoszony w najbliższym czasie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi przed sezonem 2016/2017

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved