Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Adrianna Lewandowska odeszła z Szóstki Mielec

Adrianna Lewandowska odeszła z Szóstki Mielec

fot. Gwardia Wrocław

Pierwszoligowa UKS SMS Szóstka Mielec zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Sytuacja jest na tyle trudna, że z drużyny odeszła jedna z ważnych zawodniczek. W ostatnich dniach jednak przez czarne chmury problemów zaczęły przebijać się promienie słońca. Bardzo ważną deklarację złożył bowiem pełniący funkcję prezydenta Mielca.

O trudnej sytuacji UKS-u SMS Szóstki Mielec zrobiło się głośno kilkanaście dni temu za sprawą oświadczenia prezes klubu, Beaty Cetnar. Napisała w nim, że klub jest w bardzo trudnym położeniu finansowym i bez natychmiastowej pomocy z miasta bądź od sponsorów może nawet zniknąć z siatkarskiej mapy Polski. W internecie natychmiast ruszyły zbiórki pieniędzy na dalsze funkcjonowanie zespołu. Słowa wsparcia i obietnice pomocy w zbieraniu funduszy płyną do Mielca niemal z całej siatkarskiej Polski. – Zbiórki trwają, kibice wszystkich klubów w Polsce powoli się jednoczą. Mam wiarę do końca – mówiła nam Cetnar.Zawodniczkom, choć zapewniają, że starają się koncentrować tylko na grze i treningach, trudno całkowicie odciąć się od tego, co dzieje się w klubie. Pierwszą, która powiedziała dość, jest Adrianna Lewandowska. Środkowa odeszła z zespołu kilka dni przed sobotnim meczem z Jokerem Świecie. Wątpliwości do dalszej przyszłości mogą dopaść również inne siatkarki. – Nikt nie chce grać w klubie, który może nie dotrwać do końca sezonu – mówi na łamach serwisu nowiny24.pl jedna z zawodniczek. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy niepewna sytuacja klubu odbija się na wynikach. Mielczanki mają na swoim koncie sześć punktów, co daje im 9. miejsce w pierwszoligowej tabeli. Ostatni mecz przegrały z Jokerem Świecie, ale tydzień wcześniej po niezwykle emocjonującym meczu pokonały Grupę Azoty PWSZ Tarnów.

Trener Roman Murdza w pomeczowych wypowiedziach stara się koncentrować jedynie na aspekcie sportowym i na tym, co jego zawodniczki prezentują na parkiecie. – W naszym zespole wciąż brakuje doświadczenia. Zawodniczki nadal muszą uczyć się tej pierwszej ligi. Tu każdy przestój w grze natychmiast wykorzystywany jest przez rywalki – tłumaczył przyczyny ostatniej porażki trener Murdza.

Więcej w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved