Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Adrianna Lewandowska: Każde punkty są na wagę złota

Adrianna Lewandowska: Każde punkty są na wagę złota

– Koniec rundy zasadniczej coraz bliżej, a przed nami jeszcze kilka ciężkich meczów, więc każde zwycięstwo i zdobyte punkty są na wagę złota – powiedziała po wygranej w Opolu siatkarka lidera I ligi ze Świecia, Adrianna Lewandowska.

Trudną przeprawę w Opolu miały siatkarki Jokera, które wprawdzie prowadziły już z Uni 2:0, ale dopiero w tie-breaku zdołały przypieczętować zwycięstwo. – Bardzo cieszy Nas to zwycięstwo. Spodziewałyśmy się wyrównanego spotkania. Opolanki są trudnym przeciwnikiem. Bardzo dobrze grają w ataku i bloku. Ważne było unikanie własnych błędów, by rywalki nie przejęły inicjatywy. Niestety, nie zawsze nam się to udawało. Po dwóch wygranych setach Uni nie pozwoliło nam zakończyć meczu. W trzecim i czwartym secie nie potrafiłyśmy odeprzeć ataków opolanek, co doprowadziło do stanu 2:2 – skomentowała Paulina Majkowska, według której waleczność pomogła podopiecznym Marcina Wojtowicza przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. – Piąty set to pokaz niezwykłej determinacji i walki o każdy punkt. Odważna gra do samego końca pozwoliła nam zainkasować cenne dwa punkty. Ten mecz zdecydowanie zasługiwał na miano hitu kolejki – dodała środkowa zespołu ze Świecia, która w meczu w Opolu zdobyła 19 punktów i została wyróżniona statuetką MVP.

Po dwóch setach zanosiło się na to, że Joker z Opola wyjedzie z kompletem oczek, ale ambitnie grające gospodynie zdołały poprawić swoją grę, co pozwoliło im doprowadzić do podziału łupów. Po spotkaniu przyjezdne chwaliły grę opolanek. – Drużyna z Opola to bardzo dobry zespół, który z meczu na mecz gra coraz lepiej – podkreśliła Adrianna Lewandowska, która nie ukrywa, że spodziewała się trudnej przeprawy z Uni Opole. – Liczyliśmy się z tym, że będzie to naprawdę ciężkie spotkanie. Pomimo naszej trochę gorszej dyspozycji potrafiłyśmy wygrać ten mecz, dlatego też ta wygrana cieszy podwójnie. Dla nas są to bardzo cenne dwa punkty – dodała zawodniczka lidera zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet.

Po odniesieniu zwycięstwa w Opolu Joker wciąż znajduje się na czele stawki w I lidze kobiet, ale jego przewaga nad wiceliderem z Poznania stopniała do pięciu oczek. Na dodatek w następnej kolejce dojdzie do bezpośredniej konfrontacji obu ekip. Jeśli górą będą świecianki, to zrobią znaczący krok ku temu, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce na koniec fazy zasadniczej. – Koniec rundy zasadniczej coraz bliżej, a przed nami jeszcze kilka ciężkich meczów, więc każde zwycięstwo i zdobyte punkty są na wagę złota – zakończyła Adrianna Lewandowska.

źródło: joker-swiecie.pl, opr. własne