Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Adrianna Kukulska: Zaczęło nam się dobrze grać

Adrianna Kukulska: Zaczęło nam się dobrze grać

fot. azs.gliwice.pl

W minioną sobotę siatkarki KŚ AZS Gliwice wygrały czwarty mecz z rzędu i dzięki trzem zdobytym punktom przesunęły się na piąte miejsce w tabeli. Zwycięstwo z Energetykiem Poznań mocno podbudowało też morale w drużynie. – Miałyśmy serię porażek i atmosfera stawała się napięta, ale owocuje ciężka praca wykonana na treningach. Notujemy dobrą passę, zaczęło nam się dobrze grać – tłumaczy Adrianna Kukulska.

Kluczem do dobrej gry w siatkówce jest przyjęcie, za które odpowiedzialna jest m.in. Kukulska. Jej zdaniem to właśnie ten element funkcjonował już należycie w starciu z drużyną z Poznania. – W meczu z Energetykiem miałyśmy lepsze przyjęcie i w konsekwencji dobre rozegranie i atak. Mogłyśmy grać środkiem, skrzydłem lewym, prawym i pipe’a – tego brakowało nam w poprzednich meczach – wyjaśnia siatkarka AZS-u.Nie wszystko jednak było idealne w starciu z Energetykiem. W drugim secie gliwiczanki dały sobie odebrać prowadzenie i przegrać tę partię dość wyraźnie. – Tak to już z nami w tym sezonie jest. Rzadko bywa, że od początku do końca gramy dobrze i równo. Niestety mamy takie wahania. W tym drugim secie właśnie tak było. Pojawił się niepokój, stąd przegrana. Mimo to uważam, że mecz ten cały czas był pod naszą kontrolą i byłyśmy zespołem pod każdym względem lepszym – twierdzi Kukulska.

Przekonujące zwycięstwo nie oznacza, że wszystko było zrobione jak należy. Nawet w wygranych setach Akademiczkom zdarzały się słabsze momenty. – Na pewno jakieś słabe strony były, ale ja ich w tym meczu nie zauważyłam – mówi przyjmująca AZS-u. Następny mecz siatkarki AZS-u rozegrają dopiero 6 stycznia. Po czterech wygranych mogą więc gliwiczanki żałować, że tak długo muszą czekać na kolejne starcie. – Nie żałujemy, przyda nam się wypoczynek. W dobrym jednak nastroju spędzimy święta i z ochotą wrócimy do gry po Nowym Roku – kończy Adrianna Kukulska.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved