Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adriana Adamek trafi do BKS-u Bielsko-Biała

Adriana Adamek trafi do BKS-u Bielsko-Biała

fot. Michał Szymański

Jak dowiedział się serwis Strefa Siatkówki była libero warszawskiej Wisły znalazła nowy klub. Po odejściu z zespołu beniaminka ma trafić do BKS-u Bielsko-Biała i wraz z Kingą Drabek tworzyć tam parę libero. To już trzecia nowa siatkarka po Alici Ogoms i Nicole Edelman, która trafi w trakcie sezonu do zespołu z Podbeskidzia. Bielszczanki chcą sobie zapewnić miejsce w play-off i powalczyć o sprawienie niespodzianki w ćwierćfinale.

BKS Bielsko-Białą obecnie zajmuje szóstce miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet, mając na swoim koncie siedem zwycięstw i osiem porażek. Ambicje klubu z Podbeskidzia sięgają jednak walki o strefę medalową, stąd też pomysł wzmocnień.Już wcześniej do zespołu BKS-u dołączyła kanadyjska środkowa Alicja Ogoms, bowiem wobec kontuzji Eweliny Janickiej bielski klub pozostał tylko z dwoma zawodniczkami na tej pozycji. Po rozwiązaniu kontraktu przez Pavlę Smidovą bielszczanki dość długo musiały sobie radzić z tylko jedną rozgrywającą. Ostatecznie w styczniu Martę Krajewską na tej pozycji wspomogła Amerykanka Nicole Edelman, która sezon rozpoczęła w barwach ŁKS-u Commercecon Łódź.

Okazuje się, że w ostatnich dniach okienka transferowego do BKS-u trafi jeszcze jedna siatkarką. Będzie nią Adriana Adamek, libero warszawskiej Wisły, która kontrakt ze stołecznym klubem rozwiązała jeszcze przed meczem w Rzeszowie z Developresem. Adamek to wychowanka warszawskiej Sparty, w swojej karierze reprezentowała również barwy MOS-u Wola Warszawa, Pałacu Bydgoszcz i Legionovii, skąd w zeszłym roku przeniosła się do Wisły.

W BKS-ie od początku sezonu jest tylko jedna libero – Kinga Drabek. Teraz ona wspólnie z Adamek stworzą parę na tej pozycji w bielskim klubie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved