Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adriana Adamek nową libero Wisły Warszawa

Adriana Adamek nową libero Wisły Warszawa

fot. Michał Szymański

Beniaminek Ligi Siatkówki Kobiet zaczął odsłaniać karty przed nadchodzącym sezonem. Szkoleniowcem Wisły Warszawa został Adam Grabowski. Klub przedłużył umowy z pięcioma zawodniczkami. Teraz włodarze drużyny ze stolicy ogłosili pierwszy transfer. Nową libero została Adriana Adamek.

Przez ostatnie cztery sezony występowała w Legionovii Legionowo. Teraz Adriana Adamek została nową libero Wisły Warszawa. Niespełna 21-letnia zawodniczka mimo młodego wieku ma już bogate doświadczenie. Adamek to warszawianka, która jest wychowanką Sparty. W latach 2012-2014 reprezentowała MOS Wola, gdzie cieszyła się z wicemistrzostwa Polski juniorek. Potem przez jeden sezon występowała w Pałacu Bydgoszcz. Tam wywalczyła kolejne medale w mistrzostwach kadetek i juniorek.W 2015 roku została zawodniczką Legionovii Legionowo. Od tego momentu grała nie tylko w Lidze Siatkówki Kobiet, ale także w rozgrywkach juniorskich. Z podwarszawskim klubem świętowała w 2016 oraz 2017 roku złote medale mistrzostw Polki juniorek.

Niezwykle ważnym momentem w dotychczasowej karierze Adriany Adamek był udział w Lidze Europejskiej w 2016 roku. Mimo zaledwie 18 lat została libero seniorskiej reprezentacji Polski. Niejednokrotnie była podstawową zawodniczką kadry, która ukończyła tę rywalizację na piątym miejscu.

W poprzednim sezonie w Wiśle na libero grały Alicja Markiewicz i Angelika Bulbak, która odeszła z zespołu na początku roku.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved