Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Stańczak: Siatkówka sprawia nam wielką frajdę

Adrian Stańczak: Siatkówka sprawia nam wielką frajdę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nasza postawa w meczach sparingowych może cieszyć. Wiemy jednak, że musimy być w pełni zmobilizowani i eliminować te błędy, które wciąż nam się przytrafiają – mówił po Memoriale Krzysztofa Turka libero katowickiej GieKSy, Adrian Stańczak.

Memoriał Krzysztofa Turka w Katowicach zakończyliście efektownym zwycięstwem 3:0 nad BBTS-em Bielsko-Biała. Co powiesz o tym spotkaniu?Adrian Stańczak: – To był zupełnie inny mecz w porównaniu do sobotniej porażki z MKS-em Będzin. Tym razem ewidentnie lepiej rozpoczęliśmy, popełnialiśmy mniej błędów, co znacznie ułatwiło nam grę. Cieszy to, że szybko wyciągnęliśmy wnioski z dnia poprzedniego, kiedy gorzej rozpoczęliśmy spotkanie i dopiero w trzeciej partii zaczęliśmy prezentować swoją grę. Mecz z BBTS-em był dobry. Pojawiło się kilka fajnych obron, kilka zagrań, które w efekcie dały nam zwycięstwo.

Oprócz obrony mocną stroną GieKSy znów była zagrywka.

– Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że w dzisiejszej siatkówce to właśnie serwis ustawia mecz. W niedzielę tak się stało i dzięki temu mogliśmy wygrać bez straty seta. Rezultat jest zadowalający, ale bardziej cieszy nasza postawa na boisku. Oczywiście mamy świadomość, że jest jeszcze nad czym pracować. Nadal musimy być w pełni zmobilizowani i eliminować te błędy, które wciąż nam się przytrafiają.

We wszystkich meczach sparingowych drużyna grała na dwóch libero. Tak samo będzie to wyglądało w PlusLidze?

– To jest pytanie do trenera, który ustala skład i przed każdym meczem będzie wybierał optymalne ustawienie. Jeśli chodzi o mnie, to ja nie mam nic przeciwko temu. Zwłaszcza jeśli będzie to się przyczyniało do naszych zwycięstw.

Dotychczas GKS przegrał tylko starcie z MKS-em Będzin. Jak pan ocenia grę drużyny na dwa tygodnie przed startem sezonu?

– Pracujemy razem od początku sierpnia, a jeszcze wcześniej rozpoczęliśmy treningi indywidualne. Możemy cieszyć się z naszej postawy, bo siatkówka sprawia nam wielką frajdę. Jeśli do tego możemy jeszcze cieszyć kibiców i wygrywać, to nie ma nic lepszego.

W środę czeka was kolejny sprawdzian i to najpoważniejszy, bo z mistrzem Polski w Niemodlinie. Jakie masz odczucia przed starciem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle?

Do każdego meczu staram się podejść w pełni zmotywowany i zaangażowany, bo bez tego ciężko byłoby uprawiać zawodowo sport. W Niemodlinie też będziemy walczyć i zrobimy wszystko, by nasze ciężkie treningi przełożyć na ten mecz. Chcemy się zaprezentować z jak najlepszej strony, podnosić swój poziom gry i wówczas może uda nam się wygrać z utytułowanym rywalem.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved