Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Mihułka wraca do Wrocławia

Adrian Mihułka wraca do Wrocławia

fot. KPS Stocznia Szczecin

Adrian Mihułka jest pierwszym nowym zawodnikiem, który zasilił szeregi Gwardii Wrocław. Doświadczony libero po 10 latach przerwy wraca do Wrocławia, do klubu, z którym chce awansować do PlusLigi.

Złoto w realiach pierwszoligowych z Victorią PWSZ Wałbrzych. Następnie Jastrzębski Węgiel oraz Espadon Szczecin, ze smutnym przekształceniem w Stocznię. W przeszłości Pekpol Ostrołęka, Joker Piła i dwa wrocławskie kluby, Gwardia i Burza (wychowanek). Adrian Mihułka w tym roku kończy 30 lat i jest w dobrym momencie, żeby na dobre zagościć w stolicy Dolnego Śląska. Tym bardziej, że to jego rodzinne miasto.– Kilka dni temu nawet liczyłem, kiedy ostatni raz grałem w Gwardii. Wychodzi na to, że akurat równo 10 lat temu broniłem gwardyjskich barw. Tym bardziej się cieszę, że „Projekt Gwardia” pojawił się teraz i nasze drogi się zeszły. Zaangażowane są w to osoby, które świetnie znam, dlatego myślę, że obraliśmy słuszny kierunek – mówi nowy libero wrocławskiej drużyny.

W poprzednim sezonie Mihułka po nieudanej przygodzie w Szczecinie szybko znalazł zatrudnienie w barwach Lechii Tomaszów Mazowiecki. Po wygranej w cuglach rundzie zasadniczej, sen o awansie do PlusLigi skończył się na półfinale. Tam Lechia przegrała po czterech meczach z późniejszym mistrzem, Ślepskiem Suwałki. Co ciekawe, Mihułka miał okazję grać w rewanżowym meczu przeciwko Gwardii we Wrocławiu. Lechia wygrała przed kamerami Polsatu Sport 3:1, a wrocławianin miał spory wkład w zwycięstwo drużyny.

Adrian Mihułka po 10 latach wraca do Wrocławia, gdzie debiutował na parkietach I ligi. – Dużo wspomnień mam z siatkówką we Wrocławiu. Dlatego też nasłuchiwałem tego, co dzieje się w Gwardii od czasu powrotu na pierwszoligowe pole. Dużo dobrego można było usłyszeć o pracy w klubie, do tego stworzono ciekawy zespół. Teraz mamy zamiar podobnie, stworzyć drużynę, która będzie mogła walczyć z każdym o zwycięstwo. Dobrze znam się z trenerem Janczakiem i wiem, że jesteśmy w stanie sporo osiągnąć – kwituje Mihułka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn 

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved