Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Mihułka: Małymi kroczkami idziemy do przodu

Adrian Mihułka: Małymi kroczkami idziemy do przodu

fot. volleyespadon.pl

– Skupiamy się na każdym następnym spotkaniu. Nie chcemy wybiegać tak daleko w przyszłość, a małymi kroczkami idziemy do przodu. Przed nami jeszcze sporo grania. Chciałbym, aby nasza drużyna w drugiej rundzie walczyła tak samo jak w pierwszej, a wtedy wszystko może się wydarzyć – powiedział libero Espadonu Szczecin, Adrian Mihułka.

Espadon zajął ósme miejsce na półmetku rundy zasadniczej. Jak ocenisz ten wynik? To pozytywne zaskoczenie, odzwierciedla on realną siłę zespołu, a może stanowi pewien niedosyt?Adrian Mihułka:Myślę, że z pierwszej rundy w naszym wykonaniu możemy być zadowoleni. Graliśmy równo, a w większości spotkań punktowaliśmy, więc uważam, że miejsce, które obecnie zajmujemy, jest dla nas jak najbardziej sprawiedliwe.

Na jej koniec przegraliście z Asseco Resovią 0:3. To był jedyny mecz w tej rundzie, w którym nie ugraliście nawet seta rywalom. On chyba trochę zamazuje waszą postawę w całej rundzie? Wszak w wielu innych meczach pokazaliście charakter…

– Niestety ostatni mecz z Resovią nam nie wyszedł. Był to jedyny mecz, który przegraliśmy 0:3, lecz z pewnością to niepowodzenie nie wpłynie na naszą dalszą postawę, pewność siebie i rezultat po całej rundzie. W pierwszej części sezonu pokazaliśmy, że potrafimy walczyć z każdym zespołem i że potrafimy wychodzić z opresji nawet przy bardzo niekorzystnym wyniku w końcówce seta, co świadczy o charakterze drużyny.

W meczu z Resovią szczególnie szkoda chyba premierowej odsłony? Jak z twojej perspektywy wyglądał ten pojedynek i czy mogliście w nim bardziej postawić się przyjezdnym?

– Z pewnością pierwszy set był bardzo ważny w kontekście całego meczu. Mieliśmy w nim swoje szanse i powinniśmy je wykorzystać. Niestety nie udało nam się wygrać premierowej odsłony, przez co zespół z Rzeszowa w kolejnych partiach grał dużo swobodniej, a w naszej grze było zbyt dużo przestojów, w szczególności w środkowych momentach setów. W tym spotkaniu nie pokazaliśmy swojej najlepszej gry i skończyliśmy je bez zdobyczy punktowej.

Urwaliście punkt ZAKSIE, wygraliście z innymi zespołami z czołówki, a noga powinęła wam się w Bielsku-Białej i Sosnowcu. Lepiej wam się gra z pozycji atakującego niż faworyta? Gdyby nie te wspomniane dwie porażki, wasza sytuacja byłaby jeszcze lepsza.

– Myślę, że nie ma co patrzeć w tył. Te punkty, które nam uciekły w Bielsku-Białej czy Sosnowcu, nadrobiliśmy w takich spotkaniach jak z Treflem Gdańsk, Jastrzębskim Węglem czy mistrzem Polski. Liga jest jeszcze bardziej wyrównana niż w ubiegłym sezonie i pokazała już nie raz, że nie ma łatwych spotkań. Z każdą drużyną trzeba walczyć na 100%, jeżeli chce się zdobyć jakiekolwiek punkty, a my na każde spotkanie wychodzimy z takim samym nastawieniem, zawsze chcemy pokazać to, co mamy najlepsze.

Żałujecie trochę, że nie awansowaliście do ćwierćfinału Pucharu Polski? Czy jednak wolicie koncentrować się na lidze, nie rozpamiętując tego, że nie zagracie w krajowym pucharze?

– Dla nas Puchar Polski już jest przeszłością i koncentrujemy się tylko i wyłącznie na lidze. Po cichu każdy z nas chciał znaleźć się w tym ćwierćfinale, lecz niestety kilku punktów zabrakło nam do osiągnięcia tego celu. Nie ma co już do tego wracać, musimy patrzeć na to, co jest przed nami.

Przed wami druga runda. Jaka ona będzie w wykonaniu Espadonu Szczecin? Liczycie na walkę o czołową szóstkę, czy jednak ten cel będzie bardzo trudny do zrealizowania?

– Przede wszystkim skupiamy się na każdym następnym spotkaniu. Nie chcemy wybiegać tak daleko w przyszłość, a małymi kroczkami idziemy do przodu. Z pewnością pierwsza szóstka na koniec sezonu byłaby dla nas wielką nagrodą za ciężką pracę, jaką wykonujemy na treningach, lecz jak dobrze wiemy, nie będzie to łatwe zadanie do zrealizowania. Przed nami jeszcze sporo grania. Chciałbym, aby nasza drużyna w drugiej rundzie walczyła tak samo jak w pierwszej, a wtedy wszystko może się wydarzyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved