Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Kraś: Wierzyliśmy w dwie wygrane

Adrian Kraś: Wierzyliśmy w dwie wygrane

– Wierzyliśmy w dwie wygrane. Zarówno Spała jak i Siedlce to zespoły z którymi musieliśmy punktować, bo sportowo jesteśmy lepsi. Z drugiej strony 5 punktów brałbym w ciemno, bo teren w Siedlcach jest naprawdę trudny – powiedział kapitan Exact Systems Norwid Częstochowa, Adrian Kraś po sobotniej wygranej z KPS-em Siedlce.

 Dwie godziny walki, ale ostatecznie to wam udało się przechylić szalę zwycięstwa na waszą korzyść. Co zdecydowało?

Adrian Kraś:- W piątym secie zdecydowała przede wszystkim zagrywka. Mateusz Siwicki w tym elemencie wrócił z dalekiej podróży i zaraz na początku udało się nam odskoczyć. Później z kilkupunktową przewagą w krótkim secie gra się dużo łatwiej, bo to przeciwnik musiał zaryzykować, przez co też popełniał dużą ilość błędów. 

Wygrana cieszy podwójnie; dwa punkty jadą do Częstochowy, a ty zostajesz MVP. Czego chcieć więcej?

– Każda wygrana cieszy ale nie ma co ukrywać, ten mecz był dla nas bardzo istotny z kilku powodów. Przede wszystkim przestanie nas choć trochę boleć szyja od ciągłego patrzenia za siebie bo w końcu odskoczyliśmy Chrobremu. Poza tym to jest dopiero nasze drugie zwycięstwo na wyjeździe także nie mieliśmy zbyt wielu okazji na powroty w dobrych nastrojach do Częstochowy.  Statuetka MVP jest fajnym dodatkiem do wygranej całego zespołu. 

Przed meczami ze Spałą i Siedlcami wierzyliście w dwie wygrane? Pięć punktów kapitan Adrian Kraś brałby w ciemno?

– Wierzyliśmy w dwie wygrane. Zarówno Spała jak i Siedlce to zespoły z którymi musieliśmy punktować, bo sportowo jesteśmy lepsi. Z drugiej strony 5 punktów brałbym w ciemno, bo teren w Siedlcach jest naprawdę trudny, o czym przekonało się choćby Bielsko czy Wrocław. 

Czuliście obecność grupy kibiców z Częstochowy? Głośny doping pomaga czy usztywnia wasz zespół?

– Doping naszych kibiców zawsze pomaga. Przede wszystkim szacun dla bębniarza. Od początku do końca robił straszny hałas. Oczywiście dziękuje wszystkim naszym kibicom, szczególnie na takim dalekim wyjeździe.

*cały wywiad Marka Osuchowskiego na stronie ksnorwidczestochowa.pl

źródło: ksnorwidczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved