Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Hunek: Szkoda tej porażki

Adrian Hunek: Szkoda tej porażki

fot. STS Olimpia Sulęcin

STS Olimpia Sulęcin w tym sezonie powalczy o utrzymanie w 1. Lidze. – Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać zespół w pierwszoligowych rozgrywkach – powiedział Adrian Hunek, kapitan sulęcinian. Zanim podopieczni Łukasza Chajca rozegrają decydujące mecze, w najbliższy czwartek zmierzą się z UKS-em Mickiewiczem Kluczbork, w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej.

W ostatnim meczu przegraliście z Tauronem AZS Częstochowa 1:3 i straciliście szanse na zajęcie bezpiecznej lokaty na koniec rundy zasadniczej. To było spotkanie straconych szans, ale warto dodać, że sety rozstrzygały się w końcówkach.Adrian Hunek:Zgadza się. W tym ostatnim meczu końcówki zadecydowały o ostatecznym wyniku. Prawda jest taka, że mogliśmy wygrać nawet 3:0, a przegraliśmy 1:3. Sety toczyły się na przewagi, między innymi drugi i trzeci. Szkoda tej porażki. Mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Nie wiem, czy w głowach mieliśmy widmo, że możemy wygrać i zająć bezpieczne 10. miejsce. Z drugiej strony pewnie obawialiśmy się tego, że przyjdzie nam grać o utrzymanie. Może to zaważyło na tych końcówkach, w których popełniliśmy kilka prostych błędów.

Przed wami ostatni mecz w rundzie zasadniczej. W czwartek zmierzycie się z UKS-em Mickiewiczem Kluczbork. Wynik tego spotkania nie jest bez znaczenia. Teraz toczy się walka o wyższą lokatę w tabeli i możliwość rozgrywania dwóch pierwszych meczów we własnej hali.

To prawda. Teraz będziemy przygotowywać się do play-out. Jednak w tym ostatnim meczu w Kluczborku będziemy szukali swojej dobrej gry. Do przeciwnika pojedziemy walczyć. Chcemy zająć jak najlepszą pozycję przed ostatecznymi spotkaniami o utrzymanie w 1. Lidze. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać zespół w pierwszoligowych rozgrywkach.

– Praktycznie od początku sezonu trenerzy i zawodnicy podkreślali, że tegoroczny sezon 1. Ligi jest bardzo wyrównany. Pan też zgadza się z tą opinią?

– Oczywiście, że tak! Same wyniki pokazują, że każdy może wygrać z każdym. Zarówno w pierwszej części tabeli, jak i drugiej toczy się zacięta walka o poszczególne miejsca. Dla porównania w poprzednim sezonie ta ilość punktów, którą mamy na koncie, pozwoliłaby nam utrzymać się w lidze. A dziś musimy walczyć w play-out.

W tej drugiej części sezonu walczycie chyba trochę ze swoimi słabościami?

– Myślę, że tak. Jeszcze pojawiają się mankamenty w naszej grze. Musimy je jak najszybciej wyeliminować i zapomnieć. Po prostu musimy cieszyć się swoją dobrą grą. Musimy zrobić wszystko, aby utrzymać zespół w 1. Lidze.

W poprzednim sezonie STS Olimpia utrzymała się w pierwszoligowych zagrywkach. Kibice na pewno życzą sobie tego samego i w tym roku.

– Trener cały czas nas uspokaja, że ma już doświadczenie w tej kwestii. Wierzymy w to i zrobimy wszystko, żeby zrealizować nasze cele.

Kibiców macie naprawdę wspaniałych, więc podczas domowych meczów będziemy mogli liczyć na ich wsparcie.

Rzeczywiście kibiców mamy wspaniałych. Na pewno będą nas wspierać w tych trudnych chwilach. Będziemy dla nich grać i walczyć, aby dalej siatkówka gościła w Sulęcinie.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska

źródło: 1liga.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved