Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Hunek: Podoba mi się plan budowania zespołu

Adrian Hunek: Podoba mi się plan budowania zespołu

Adrian Hunek w przyszłym sezonie będzie rywalizował nadal na pierwszoligowych parkietach. Tym razem jednak w barwach Olimpii Sulęcin. – Na pewno jest potencjał w drużynie, bo jeśli by takiego nie było, to klub nie chciałby się dalej rozwijać – ocenił środkowy.

Nowy środkowy Olimpii Sulęcin w swojej karierze zagrał do tej pory w sześciu klubach. Ostatnio, od 2015 roku, rywalizował w pierwszej lidze w barwach Ślepska Suwałki, do którego przeniósł się z MKS-u Będzin. Wcześniej Hunek grał w AZS-ie Częstochowa, Orle Międzyrzecz, BBTS-ie Bielsko-Biała i GTPS-ie Gorzów Wielkopolski. – Chciałem się przenieść gdzieś bliżej domu, gdyż ostatnie osiem lat spędziłem ok. 400 km od niego i tak zapadła decyzja, by poszukać klubu gdzieś bliżej, poszukać trochę stabilizacji. Chciałbym pomóc swoją osobą, by siatkówka do naszego regionu wróciła. Podoba mi się plan budowania zespołu z zawodników pochodzących z naszego województwa, który przedstawił trener i próba odbudowy siatkówki w naszym regionie – zdradził zawodnik.W Sulęcinie spotkają się po latach trzej zawodnicy, którzy kiedyś wspólnie walczyli w gorzowskim GTPS-ie. Mowa tu o Hunku, Woronieckim i Kordyszu. – Jesteśmy kilka lat starsi, ale i kilka lat bardziej doświadczeni. Każdy przez ten czas grał w klubach, nabierał doświadczenia. Myślę, że wiek może tutaj bardzo nie odgrywać roli, bo to, co ostatnio prezentowali czy Konrad, czy Maciej, jest na dosyć wysokim poziomie – zapewnił środkowy Olimpii.

Ubiegły sezon klub z Sulęcina zakończył na 10. miejscu, niemal rzutem na taśmę utrzymując się na zapleczu PlusLigi. – Pierwsza liga jest już na tyle ustabilizowana, że dla klubu wejść i odnaleźć się w niej będzie ciężko. Na pewno jest potencjał w drużynie, bo jeśli by takiego nie było, to klub nie chciałby się dalej rozwijać. A tak jest jakaś wizja budowania zespołu na młodych chłopakach z doświadczonymi graczami, także i potencjał w tym też jest. Mam nadzieję, że będziemy niespodzianką, a wszystko będzie fajnie funkcjonować, a my pokażemy to w lidze – powiedział Adrian Hunek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved