Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Hunek dołączył do BBTS-u

Adrian Hunek dołączył do BBTS-u

fot. Gwardia Wrocław

Czwartym zawodnikiem, którego BBTS Bielsko-Biała zakontraktował na pozycję środkowego, został Adrian Hunek, jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy na tej pozycji w lidze. Były zawodnik Olimpii Sulęcin o miejsce w składzie będzie rywalizować z Bartoszem Cedzyńskim, Bartłomiejem Oniszkiem i Bartłomiejem Doroszem.

Adrian Hunek urodził się 28 października 1985 roku w Krośnie Odrzańskim. Mierzy 202 cm wzrostu, w swojej bogatej karierze sportowej występował w takich klubach jak AZS Częstochowa, MKS Banimex Będzin, MKS Ślepsk Suwałki. Ostatni sezon spędził w STS Olimpii Sulęcin, w barwach której rozegrał 30 meczów zdobywając łącznie 234 punkty. W rankingu najlepszych blokujących pewnie zajął pierwsze miejsce z dorobkiem 84 punktów. – Bardzo liczymy na skuteczność Adriana właśnie w tym elemencie, mam nadzieję, że wspólnie z pozostałymi środkowymi będzie zaporą nie do przejścia dla naszych rywali – mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS Bielsko-Biała.Adrian Hunek miał okazję występować już w barwach BBTS w sezonie 2006/2007. – Moim indywidualnym celem na nadchodzący sezon jest znalezienie się w trójce najlepiej blokujących środkowych ligi. Chciałbym pomóc tym elementem mojej drużynie znaleźć się w pierwszej czwórce I ligi – powiedział nowy środkowy bielskiego zespołu.

Środkowy to już piąty nowy siatkarz w ekipie z Bielska-Białej. Wcześniej klub ogłosił zakontraktowanie dwóch zawodników z drugoligowego BBTS-u – środkowego Bartłomieja Dorosza i libero Klaudiusza Englarta oraz dwóch, którzy ostatni sezon spędzili w Kluczborku – rozgrywającego Kacpra Popika i atakującego Mateusza Frąca. Kontrakty z pierwszoligowcem z Bielska-Białej przedłużyli natomiast atakujący Oleg Krikun, środkowi Bartosz Cedzyński i Bartłomiej Oniszk, przyjmujący Tomasz Piotrowski, libero Kajetan Marek oraz rozgrywający Jarosław Macionczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: bbtsbielsko.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved