Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Hunek: To dobry prognostyk na przyszłe spotkania

Adrian Hunek: To dobry prognostyk na przyszłe spotkania

W sobotnim meczu na zapleczu PlusLigi STS Olimpia Sulęcin zmierzyła się z wyżej notowanym KPS-em Siedlce. Podopieczni Łukasza Chajca przystępowali do tego spotkania po trzech porażkach z rzędu. Pokonali jednak faworyzowanych siedlczan bez straty seta i zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty. – Ten mecz ułożył się po naszej myśli, ponieważ mamy w końcu to upragnione zwycięstwo – stwierdził zawodnik Olimpii Sulęcin Adrian Hunek.

Pierwsza odsłona spotkania nie rozpoczęła się dobrze dla gospodarzy tego meczu, przegrywali oni kilkoma punktami. Zdołali jednak odrobić dystans dzielący ich od rywali, rozstrzygnęli końcówkę na swoją korzyść i objęli prowadzenie w meczu. Drugiego i trzeciego seta siatkarze z województwa lubuskiego mieli już pod kontrolą, zwyciężyli w całym spotkaniu 3:0. – Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, to był ważny mecz. Świetnie, że wygraliśmy 3:0. Oprócz pierwszego seta, gdzie goniliśmy, w drugim i trzecim kontrolowaliśmy już przebieg gry. W końcu w naszej hali zagraliśmy zagrywką i ona się przyczyniła do naszej dobrej dyspozycji. Jak serwisem ustawimy sobie przeciwnika, to wtedy łatwiej się blokuje oraz broni. To był zdecydowanie klucz do zwycięstwa w tym spotkaniu – powiedział trener STS-u Olimpii Sulęcin Łukasz Chajec.

Na uwagę zasługuje kapitalna postawa gospodarzy tego pojedynku w zagrywce. Zaserwowali oni aż 7 asów w trzech setach, a popełnili tylko 6 błędów w tym elemencie. Ponadto bardzo dobrze blokowali i atakowali, co ułatwiło im zadanie. – Ten mecz ułożył się po naszej myśli, ponieważ mamy w końcu to upragnione zwycięstwo. Jednak to też nie było spotkanie, w którym graliśmy rewelacyjnie. Cieszymy się, że te trzy punkty zostają pomimo naszej gry, która była dobra, ale jeszcze nie taka, na którą liczymy. Myślę, że to dobry prognostyk na przyszłe spotkania, które rozegramy w swojej hali. Na pewno u siebie trzeba mocno zagrywać, żeby przeciwnik miał tutaj trudności z wyprowadzeniem tych akcji. Nam się to po części udało, dlatego ten mecz ułożył się dla nas dobrze i poza tym pierwszym setem kontrolowaliśmy pojedynek – dodał Adrian Hunek.

źródło: inf. własna, zachod.pl