Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adrian Chyliński II trenerem DPD Legionovii

Adrian Chyliński II trenerem DPD Legionovii

fot. Łukasz Krzywański

Adrian Chyliński będzie pełnił od przyszłego sezonu funkcję asystenta Alessandro Chiappiniego. Dotychczasowy statystyk zespołu zastąpił na tym stanowisku Jakuba Skwarka, który pełnił swoje obowiązki W kończącym się sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

Przez ostatnie trzy sezony pochodzący z Płocka Adrian Chyliński pełnił funkcję statystyka ekipy z Legionowa. Jego praca została doceniona i od sierpnia będzie on asystował trenerowi Chiappiniemu w prowadzeniu pierwszego zespołu. Po zakończeniu sezonu 2018/19 będzie również współpracował z seniorską reprezentacją Słowacji.Przez 3 lata pracowałem w zespole DPD Legionovii jako statystyk. Było to dla mnie duże wyzwanie, pełne ciężkiej pracy a także kontrastów. Kontrastów, które pozwoliły mi zebrać bardzo dużo doświadczenia. Mam tu na myśli ciężkie batalie o ligowy byt z zespołem seniorskim, a także pełną sukcesów współpracę z grupami młodzieżowymi LTS – powiedział po podpisaniu kontraktu Adrian Chyliński, który ma też pełnić funkcję łącznika pomiędzy sztabem ekipy seniorskiej i zespołów młodzieżowych – Po sezonie zarząd przedstawił mi bardzo konkretną strategię działania klubu na najbliższe lata, widząc mnie w roli II trenera zespołu. Zgodziłem się na tę propozycję stawiając przed sobą kolejne duże wyzwanie w karierze – dodał asystent Alessandro Chiappiniego.

Bycie asystentem trenera Chiappiniego będzie dla mnie zaszczytem i spełnieniem kolejnego marzenia w życiu. Kiedy sobie myślę, że jeszcze dziesięć lat temu jako nastolatek oglądałem trenera w telewizji, prowadzącego reprezentacje Turcji, a teraz mamy pracować razem, to jestem w stanie uwierzyć, że życie jest w stanie napisać każdy scenariusz – kontynuuje II trener DPD Legionovii.

Bardzo cieszę się również ze współpracy z nowym statystykiem Fabio, którego CV jest imponujące i od którego będzie można się bardzo wiele dowiedzieć i nauczyć. Chciałbym z tego miejsca również podziękować wszystkim trenerom, z którymi współpracowałem do tej pory i od których wiele się nauczyłem. Dziękuję, panowie, i trzymam za was kciuki. Pełen optymizmu, a także motywacji wchodzę w tę nową „misję” DPD Legionovii. Jestem pewien, że wraz z całym sztabem szkoleniowym będziemy ciężko pracować i wybierać odpowiednie atrybuty do tego, aby do sukcesów grup młodzieżowych dołożyć sukcesy w zespole seniorskim i sprawić radość naszym fantastycznym kibicom, którzy jeżdżą za nami po całej Polsce – rzekł Chyliński.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved