Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Adrian Chyliński: Ciężko pracujemy

Adrian Chyliński: Ciężko pracujemy

fot. legionovia.pl

– Nowe zawodniczki, które do nas dołączyły, szybko wkomponowały się do zespołu i bardzo szybko znaleźliśmy wspólny język. Ciężko pracujemy i mamy nadzieję, że ta praca przyniesie efekt – mówi Adrian Chyliński, który od roku jest statystykiem Legionovii S.A. 

To będzie twój kolejny sezon w Legionowie. Jak ci się pracuje w Legionovii?Adrian Chyliński: Pracuje się bardzo dobrze. Poprzedni sezon, który był dla mnie debiutanckim sezonem w Orlen Lidze, był ciężki. Z jednej strony dlatego, że jako debiutant musiałem się sporo nauczyć, a dwa, że wyniki zespołu nie pomagały i było bardzo nerwowo do samego końca. Na szczęście końcówka sezonu, gdzie zdobyliśmy mistrza Polski juniorek i 2. miejsce w mistrzostwach U-23, poprawiły nastrój. W tym sezonie będę mógł również liczyć na pomoc Piotra Olenderka, który będzie drugim trenerem, ale jest również skautem reprezentacji Polski i ma ogromną wiedzę na temat pracy, którą wykonuje. Jest osobą, z którą się dobrze rozumiem i zawsze mogę liczyć na jego pomoc i mądrą podpowiedź, dzięki czemu będę jeszcze lepszym statystykiem.

Bierzesz udział w treningach pierwszego zespołu. Co możesz na dzień dzisiejszy powiedzieć o nowej ekipie Legionovii?

– Na dzień dzisiejszy wygląda to dobrze. Nowe zawodniczki, które do nas dołączyły, szybko wkomponowały się do zespołu i bardzo szybko znaleźliśmy wspólny język. Ciężko pracujemy i mamy nadzieję, że ta praca przyniesie efekt. Najważniejsze, żeby było zdrowie. Jeśli będzie w tym aspekcie dobrze, to myślę, że z resztą sobie poradzimy. Już za tydzień rozpoczyna się II Memoriał Jerzego Góreckiego, gdzie będziemy mieć okazję przekonać się, na jakim etapie jesteśmy i nad czym musimy popracować, żeby być perfekcyjnie przygotowani do pierwszego starcia w Lidze Siatkówki Kobiet. Bardzo liczymy na to, żeby dobrze wejść w sezon. Wygrane budują atmosferę i ochotę do ciężkiej pracy, dlatego liczymy, że dobry start przyniesie nam dużo tej pozytywnej energii, a przede wszystkim punkty do tabeli LSK, z której po sezonie dwa zespoły spadają bezpośrednio, a jeden gra baraż, dlatego trzeba wziąć się od początku do pracy, żeby nie było tak nerwowo, jak w zeszłym sezonie.

Czy w czasie, który tu spędziłeś, w klubie zaszły jakieś zmiany?

– Przede wszystkim zmienił się trener. W tamtym sezonie przygotowywaliśmy się pod wodzą Roberta Strzałkowskiego, który dał mi szansę i dzięki któremu znalazłem się w drużynie Legionovii. W tym od początku przygotowujemy się według zaleceń Macieja Bartodziejskiego. Oprócz trenera do sztabu dołączył drugi trener Piotr Olenderek, który po roku pobytu w Sopocie wraca do Legionowa. Reszta sztabu, a więc Marcin Jackowicz i Kasia Kaleta, pozostali. Z Maciejem pracowaliśmy już od lutego, więc do końca sezonu wypracowaliśmy schemat pracy, który będziemy kontynuować. Z Piotrkiem Olenderkiem zaczęliśmy już w maju, podczas pobytu reprezentacji w Legionowie, rozmawiać o naszej współpracy. Potem w przerwie, kiedy kadra miała wolne po Grand Prix, przyjechał do Legionowa i wszystko ustaliliśmy. Mimo pobytu na kadrze i obowiązków jesteśmy na bieżąco w kontakcie i Piotr ma dostęp do tego, co dzieje się na treningach. O nowych zawodniczkach wspomniałem już wyżej, także nie będę się powtarzał. Można więc uznać, że poza zmianami w sztabie wszystko jest po staremu, czyli najważniejsze to mieć dobry kontakt z panią Marzenką w biurze. [śmiech]

Jest coś, co chciałbyś przekazać kibicom?

– Przede wszystkim chciałbym podziękować za poprzedni sezon, gdzie byli z nami do samego końca. Jeździli z nami po całej Polsce i, mimo porażek, zawsze mogliśmy liczyć na ich wsparcie. Coś fantastycznego! Na ten sezon mam takie marzenie, żeby Arena Legionowo wypełniła się do ostatniego miejsca i żeby kibice zrobili kocioł, jakiego nie ma na żadnej arenie w lidze. Może dzięki temu stworzymy Twierdzę Legionowo, gdzie pozostaniemy niepokonani? Marzenie, ale bardzo fajnie brzmi, prawda? [śmiech] A już teraz zapraszam wszystkich za tydzień na memoriał: bierzcie dzieci, żony, szwagrów… Całe rodziny. Zapraszamy na sportowe emocje!

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved