Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Buchowski: Takie zwycięstwo na pewno nas zbuduje

Adrian Buchowski: Takie zwycięstwo na pewno nas zbuduje

Siatkarze MKS-u Będzin w sobotę odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując w hali Podpromie 3:0 będącą w kryzysie Asseco Resovię Rzeszów. Z wygranej cieszył się przyjmujący MKS-u Adrian Buchowski, który przyznał także, że podziała ona pozytywnie na morale drużyny.

Adrian Buchowski, przyjmujący MKS-u Będzin cieszył się z okazałej wygranej nad Asseco Resovią Rzeszów. – Zagraliśmy bardzo dobry mecz i cieszę się, że wszyscy pokazali się z tak dobrej strony. Tak naprawdę tego było nam trzeba. Mam nadzieję, że to będzie jeszcze lepiej wyglądać i że z meczu na mecz będziemy się jeszcze bardziej rozkręcać – mówi. Było to pierwsze zwycięstwo drużyny Gido Vermeulena w sezonie. – My gramy tak naprawdę dobrze już od kilku spotkań, tylko czegoś zawsze nam brakowało, żeby przełożyło się to na wynik – dodał Buchowski.

Adrian Buchowski podkreślił, że ogromne znaczenie miał w sobotę pierwszy set, wygrany na przewagi przez MKS. – W sobotę zaważył ten pierwszy set. Prowadziliśmy, Resovia nas jednak dogoniła, ale koniec końców to my potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść – przyznał. – Zagrywka była naszym dużym atutem. Resovia miała utrudnione zadania, grała na wysokiej piłce i my to wykorzystaliśmy – dodał przyjmujący.

Takie zwycięstwo zapewne pozytywnie wpłynie na morale zespołu. – Na pewno teraz będziemy z większą wiarą w siebie podchodzić do następnych spotkań. Takie zwycięstwo na pewno nas zbuduje i myślę, że jeszcze nie raz w tym sezonie zaskoczymy – stwierdził Adrian Buchowski. Siatkarz przyznał także, że nie liczył na aż tak okazałe zwycięstwo. – Ciężko było liczyć na aż taką wygraną, ale widać było od samego początku, że Resovia była spięta. Czuć było tę presję na nich, ale my to świetnie wykorzystaliśmy i zainkasowaliśmy trzy punkty – zakończył.

źródło: inf. własna, plusliga.pl, polsatsport.pl