Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Buchowski: Cieszę się, że mogłem pomóc

Adrian Buchowski: Cieszę się, że mogłem pomóc

fot. plusliga.pl

– Mimo że zaprezentowałem się z dobrej strony, to uważam, że mogłem pokazać jeszcze więcej – powiedział Adrian Buchowski po wygranym 3:2 meczu z MKS-em Będzin. Dzięki sobotniemu zwycięstwu ekipa ze stolicy Warmii i Mazur umocniła się na podium rozgrywek PlusLigi.

W sobotni wieczór odnieśliście czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując na wyjeździe MKS Będzin 3:2. Spodziewałeś się tak ciężkiej przeprawy?Adrian Buchowski:Od początku spotkania wiedzieliśmy, że wcale nie będzie nam łatwo zdobyć punkty. Nasi rywale wyszli z bardzo mocnym nastawieniem, gdyż wiedzieli, że w Sosnowcu od kilku lat gra nam się bardzo ciężko. Siatkarze MKS-u Będzin zagrali bardzo dobre spotkanie, dlatego o jego losach musiał zadecydować tie-break. 

W każdym secie (oprócz trzeciego i piątego) walka na parkiecie toczyła się punkt za punkt. Co sprawiło wam najwięcej trudności na parkiecie?

– Będzinianie w dwóch wygranych przez siebie partiach zaprezentowali bardzo wysoką dyspozycję. Zagrali odważnie na zagrywce. Ponadto sporo ryzykowali w ataku, co jak było widać, bardzo im się opłaciło. Na szczęście udało nam się jednak przełamać naszych rywali, dzięki czemu odnieśliśmy zwycięstwo w całym spotkaniu.

Mimo że byliście skuteczni w ataku, to nieco inaczej wyglądały wasze statystyki w przyjęciu. Według ciebie z czego to wynikało?

Każdy zespół w swojej hali gra bardzo dobrze zagrywką, co było widać w sobotniej konfrontacji. Rywale grali bardzo agresywnie, czym sprawili nam sporo problemów. My natomiast nie byliśmy tak skuteczni w tym elemencie gry, jak w poprzednich spotkaniach. Na całe szczęście udało nam się wyeliminować nasze błędy oraz mocne strony rywala, dlatego tie-break był zdecydowanie na naszą korzyść. 

Choć nie wyszedłeś w podstawowym składzie, to odegrałeś jednak jedną ze znaczących ról w sobotnim spotkaniu…

Cieszę się, że mogłem pomóc drużynie. Mimo że zaprezentowałem się z dobrej strony, to uważam, że mogłem pokazać jeszcze więcej. Wszedłem na parkiet w trudnym momencie i jestem zadowolony, że podołałem zadaniu.

Przed wami okres pojedynków z czołowymi drużynami w naszym kraju. Już w piątek przed własną publicznością zmierzycie się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Według ciebie to właśnie w najbliższych tygodniach nastąpi weryfikacja naszej formy?

 Cieszę się, że nie straciliśmy zbyt dużej ilości punktów z zespołami, które są w naszym zasięgu. Najważniejsza jest stabilizacja, bowiem nawet zwycięstwo nad czołową drużyną w naszym kraju może nie smakować tak dobrze, gdy przegramy z ekipą z dołu ligowej tabeli. Ustrzegliśmy się pomyłek we wcześniejszych konfrontacjach, dlatego łatwiej będzie nam się podchodziło do spotkań z takimi zespołami jak ZAKSA czy Resovia. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i już nie możemy się doczekać piątkowego meczu z mistrzem Polski.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved