Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Buchowski: Byliśmy konsekwentni

Adrian Buchowski: Byliśmy konsekwentni

fot. plusliga.pl

– Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i co najważniejsze, byliśmy konsekwentni. Cieszymy się, że właśnie w taki sposób zakończyliśmy 2016 rok – powiedział Adrian Buchowski, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn po wygranej nad Jastrzębskim Węglem.

Olsztyńscy akademicy w meczu z Jastrzębskim Węglem byli lepsi w każdym elemencie gry od swojego rywala. Gospodarze lepiej spisywali się w ataku (53% skuteczności w porównaniu do 48% u rywali),  dokładniej przyjmowali (48% do 41%) oraz zaliczyli więcej skutecznych bloków (14:10). Goście zaserwowali jedynie więcej asów (5:4). Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS zdobyli Jan Hadrava i Wojciech Włodarczyk (po 20 punktów), a w drużynie Jastrzębskiego Węgla najskuteczniejszy był Salvador Hidalgo Oliva (23 punkty).Wygrywając spotkanie z Jastrzębskim Węglem, olsztyńscy akademicy umocnili się na 5. miejscu w tabeli oraz zmniejszyli straty do czwartej drużyny. Podopieczni trenera Andrea Gardiniego mają tylko punkt straty do ekipy Jastrzębskiego Węgla i trzy oczka do zajmującej trzecie miejsce Asseco Resovii Rzeszów.

Pokonaliście ekipę Jastrzębskiego Węgla i trzeba przyznać, że spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i mogło podobać się publiczności…

Adrian Buchowski: Zdecydowanie. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i co najważniejsze, byliśmy konsekwentni. Cieszymy się, że właśnie w taki sposób zakończyliśmy 2016 rok. Mamy sporo do poprawy, lecz mam nadzieję i wierzę w to, że tak wysoką formę utrzymamy do końca rozgrywek.

Głównym celem na to spotkanie było zatrzymanie Salvadora Hidalgo Olivy?

– Każdy zespół grający w tej lidze ma taki sam plan i to nie jest żadną tajemnicą. Nie każdemu to się udaje. Był on wiodącą postacią w swoim zespole, jednak w najważniejszych momentach udało nam się go powstrzymać.

Na boisko wszedłeś w drugiej partii, zastępując Olka Śliwkę. Twoje zagrywki siały spustoszenie wśród rywali, odwracając losy poszczególnych setów…

– Cieszę się ze swojej dobrej postawy. Niezależnie czy zaczynam mecz od początku, czy wchodzę w trakcie spotkania, daję z siebie 100 procent i chcę jak najlepiej dla swojej drużyny. Najważniejsze, że zdobyliśmy komplet punktów z przeciwnikiem, który reprezentuje siatkówkę na bardzo wysokim poziomie.

Czujesz satysfakcję, że z nawiązką udało się zrewanżować ekipie Jastrzębskiego za porażkę na początku sezonu?

– Wielokrotnie powtarzaliśmy sobie, że taki sam wynik jak dziś powinien paść również w naszym pierwszym spotkaniu. Byliśmy jednak spokojni, ponieważ wiedzieliśmy, że zrewanżujemy się w Olsztynie i tak też się stało.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia i zasłużony odpoczynek. Jak zamierzasz spędzić ten czas?

– Przyda nam się chwila wytchnienia. Non stop żyjemy siatkówką, a bardzo ważny jest również odpoczynek – w tej chwili mamy na to czas. Nie jest go jednak zbyt dużo, ale będę korzystał z każdej chwili, aby odpocząć psychicznie. Pod względem fizycznym czuję się bardzo dobrze, jednak psychicznie musimy odpocząć.

 

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved