Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Adis Lagumdžija: Chciałbym pozostać w Turcji, ale…

Adis Lagumdžija: Chciałbym pozostać w Turcji, ale…

fot. FIVB

Adis Lagumdžija jest postrzegany jako jeden z największych siatkarskich talentów młodego pokolenia. Jeszcze w tym momencie gra dla Arkasu Spor Izmir, jednak wiele wskazuje na to, że niedługo się to zmieni. Zainteresowanie jego osobą wyrażają trzy kluby włoskiej Serie A.

21-letni atakujący już teraz jest ważną postacią tureckiej reprezentacji, a i w krajowej lidze radzi sobie bardzo dobrze. Mimo młodego wieku jest liderem swojego zespołu, który zakończył zmagania na drugim miejscu. 466 zdobytych punktów uplasowało go na również drugiej pozycji w klasyfikacji najlepiej punktujących.Nic więc dziwnego, że oczy w jego kierunku zwróciło kilka klubów z Italii. Kontrakt Lagumdžiji kończy się w czerwcu tego roku, a już teraz mówi się o zainteresowaniu trzech klubów z włoskiej Serie A. Chodzi o Cucine Lube Civitanovę, Allianz Milano oraz Vero Volley Monza. Istnieje więc szansa, że trafi do klubu reprezentanta Polski. W Lube gra Mateusz Bieniek, a w Monzie – Bartosz Kurek. Przynajmniej na ten moment, gdyż wszystko wskazuje na to, że 31-latek odejdzie z klubu. Wtedy reprezentant Turcji mógłby być jego naturalnym następcą.

– Klub zapewnia mi wszystko, co tylko chcę. To jeden z najlepszych zespołów w Turcji. Mam oczywiście oferty z kraju oraz spoza niego, ale przez koronawirusa nic nie jest pewne. Chciałbym pozostać w Turcji, ale chciałbym też zagrać we Włoszech. Tam siatkówka jest niczym NBA w USA – powiedział w rozmowie z tureckim „Fanatik”.

Więcej w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved