Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Adela Helić: Oczekiwałam, że zagramy agresywniej

Adela Helić: Oczekiwałam, że zagramy agresywniej

fot. orlenliga.pl

– Jedyne, czego oczekiwałam to, że zagramy agresywniej. Co do mnie swoją dzisiejszą dyspozycję oceniam pół na pół – stwierdziła po przegranym meczu Ligi Mistrzyń Adela Helić, atakująca Developresu. – Wierzę, że będziemy grać coraz lepiej, bo wciąż rozwijamy się jako drużyna – mówiła z kolei serbska przyjmująca Alba Blaj, Aleksandra Crncević.

Adela Helić zapewnia, że jej drużyna była przygotowana na to, iż spotkanie z CSM Volei Alba Blaj nie będzie należało do łatwych. – Miałyśmy świadomość, kto tam gra – Blaj to bardzo dobry zespół, w którym dużo jest zagranicznych siatkarek. Ich trener pochodzi z Serbii i jest również naprawdę dobry – powiedziała. Helić przyznaje, że oczekiwała więcej od swojej drużyny, choć jednocześnie wyjawia, że jest częściowo zadowolona ze swojej dzisiejszej dyspozycji. – Jedyne, czego oczekiwałam to, że zagramy agresywniej. Co do mnie swoją dzisiejszą dyspozycję oceniam pół na pół. W pierwszym secie oczekiwałam od siebie zbyt dużo, chciałam grać agresywniej, ale już po drugim secie, kiedy zaczęłam grać swoją siatkówkę, tak, byłam usatysfakcjonowana. Początek jednak był trudny dla nas, a dla przeciwniczek nie, a kiedy nie możesz zdobyć punktu, znaleźć rozwiązania, trzeba zacząć myśleć, co dalej.Serbka wyznaje, że największą trudnością dla rzeszowskiej drużyny było dziś zatrzymanie Abel Cleger, atakującej rumuńskiego zespołu. W jej opinii to ona była bronią zespołu z Blaj. – Każda piłka, której dotknęła, kończyła się zdobyciem punktu – powiedziała. Recepta na kolejny mecz z Blaj? – Myślę, że w kolejnym meczu z nim musimy położyć nacisk na zagrywkę, postarać się lepiej pograć blokiem i w defensywie – stwierdziła. – Jeśli rywalki zagrają perfekcyjnie, ciężko będzie z nimi konkurować. 

Zadowolenia z rezultatu nie ukrywała Aleksandra Crncević, przyjmująca rumuńskiej drużyny. Crncević była jedną z najlepszych zawodniczek w swojej drużynie. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało się osiągnąć tak dobry wynik, zwłaszcza że tak ciężko na niego pracowałyśmy – powiedziała. Serbka jest zdania, że obie drużyny zaprezentowały się dziś dobrze, jednak wierzy, że przyjdzie czas na jeszcze lepsze spotkania. – Wierzę, że będziemy grać coraz lepiej, bo wciąż rozwijamy się jako drużyna. 

Choć CSM Volei Alba Blaj jest obecnie najlepszą drużyną w grupie, Crncević nie chce skupiać się na drugiej rundzie spotkań. – Przed nami jeszcze mecz z Mulhouse, a powinnyśmy posuwać się krok po kroku. Z pewnością w tej grupie czeka nas jednak jeszcze wiele walki – zakończyła.

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved