Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adela Helić: Nie będzie nam łatwo

Adela Helić: Nie będzie nam łatwo

fot. orlenliga.pl

Serbska atakująca Adela Helić od początku sezonu jest liderką Developresu SkyRes, której marzeniem jest zobaczyć zespół z Rzeszowa w czołowej czwórce. – Uważam, że jest to możliwe – stwierdza najlepsza punktująca PlusLigi. – Każde spotkanie w tych rozgrywkach jest dla nas istotne i każdy punkt może się okazać ważny. Potrzebujemy teraz zdobyć jak najwięcej punktów, żeby być możliwie jak najwyżej w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek i zobaczyć na co nas stać – dodała.W końcu zainkasowałyście komplet punktów w hali Podpromie…

Adela Helić (serbska atakująca Developresu SkyRes): – Bardzo potrzebowałyśmy tego zwycięstwa. Mamy teraz taką serię spotkań, w których teoretycznie powinnyśmy zgarnąć dużo punktów. W meczu z KSZO było kilka takich momentów, w których miałyśmy problemy z naszą grą, ale takie problemy są naszą bolączką właściwie od początku sezonu. Zwykle najtrudniej gra nam się w pierwszym secie. Tym razem było inaczej, ale musimy pamiętać, że drużyna z Ostrowca, przy całym szacunku dla niej, jest niżej notowana. Największy kryzys przeżywałyśmy w trzecim secie, ale cieszę się, że go przetrwałyśmy i dociągnęłyśmy ten korzystny wynik do końca.

Po dwóch setach to Kremena Kamenowa, a nie pani otrzymała najwięcej piłek do ataku. Taka była taktyka?

– To nie była kwestia jakiegoś zaskoczenia rywalek. Czasem tak bywa, że jak którejś z nas dobrze idzie, to warto dać jej jak najwięcej piłek. Kremena dobrze sobie radziła, zdobywała dużo punktów i nasza rozgrywająca doskonale o tym wiedziała. Ja praktycznie zaczęłam grać na swoim normalnym poziomie dopiero w trzecim secie i wtedy motywowałem „Andzię” Kaczmar, żeby dawała mi jak najwięcej piłek. Zadaniem naszej rozgrywającej jest tak prowadzić grę, żeby dziewczyny, które będą dostawały od niej piłki, kończyły swoje akcje. Najważniejsze jest jednak to, żeby nasza drużyna grała skutecznie, a nie to, która z nas zdobędzie jak najwięcej punktów.

Skąd bierze się wasza nierówna gra, bo ostatnio potrafiłyście rozegrać naprawdę dobre spotkanie w Legionowie, żeby dwa dni później niespodziewanie przegrać z Atomem Treflem Sopot…

– Sama nie wiem, jak to wytłumaczyć, bo nasza porażka w Sopocie była w mojej ocenie bardzo dziwna. Może to jest jeszcze kwestia pierwszej części sezonu, kiedy wszystko jest dla nas nowe. Zresztą nie tylko nasza drużyna ma takie wahania formy i niespodziewane porażki, bo np. w tej kolejce Dąbrowa Górnicza przegrała z Muszyną, co jest zaskoczeniem. Wydaje mi się, że w Orlen Lidze wszystko jest możliwe i ten sezon jak do tej pory to pokazuje. Moim zdaniem pierwsza drużyna w tabeli może rozegrać z ostatnią nawet pięć setów i to jest coś, czego nie obserwowaliśmy w poprzednim sezonie.

Przed wami mecz z BKS-em Bielsko-Biała, kolejny z tych ważnych, w których macie szansę na wywalczenie maksymalnej liczby punktów…

– Każde spotkanie w tych rozgrywkach jest dla nas istotne i każdy punkt może się okazać ważny. Potrzebujemy teraz zdobyć jak najwięcej punktów, żeby być możliwie jak najwyżej w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek i zobaczyć na co nas stać.

Później czeka was znów trudny wyjazdowy tydzień, w którym rozegracie aż dwa mecze w krótkim odstępie czasu, najpierw z ŁKS-em Łódź, a potem z Budowlanymi Toruń…

– Nie będzie nam łatwo, ale w Orlen Lidze nie ma tak naprawdę łatwych spotkań i niczego za darmo nie dostaniemy. Wszystko się może zdarzyć i dlatego musimy być mocno skoncentrowane na swojej grze, żeby zagrać w tych spotkaniach jak najlepiej.

Wasza aktualna pozycja w tabeli jest obiecująca?

– Jest na pewno niezła, tym bardziej że drużyny ze ścisłej czołówki będą wkrótce rozgrywały mecze między sobą i część z nich straci punkty, dlatego wszystko może się jeszcze zmienić. Myślę, że po kilku najbliższych kolejkach sytuacja się nieco wykrystalizuje i będzie widać, kto może iść bardziej w górę, a kto bardziej w dół. Moim marzeniem jest zobaczyć nasz zespół w czołowej czwórce, bo uważam, że jest to możliwe.

Cały artykuł Karoliny Korbeckiej dostępny jest w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved