Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Adela Helić: Drużyna jest dobrze zbilansowana

Adela Helić: Drużyna jest dobrze zbilansowana

fot. orlenliga.pl

– Myślę, że każdy z nas chciałby zrobić jeszcze krok do przodu, może nawet dwa – albo w Pucharze Polski, albo w Orlen Lidze. Czekają nas też kwalifikacje do Ligi Mistrzów, więc musimy być dobrze przygotowane do gry na trzech frontach – powiedziała Adela Helić, atakująca Developresu SkyRes Rzeszów.

W międzysezonowej przerwie w szeregach Developresu zaszło sporo zmian. Tylko siedem zawodniczek wciąż będzie kontynuowało współpracę z rzeszowskim klubem, a siedem będzie nowych. – Śledziłam z zaciekawieniem wszystkie ruchy transferowe w Orlen Lidze, bo interesowało mnie nie tylko to, co dzieje się w naszym zespole, ale też w innych drużynach, z którymi będziemy rywalizowały w trakcie rozgrywek. Jeśli chodzi o Developres, to już dużo wcześniej wiedziałam, czego mogę się spodziewać i kto do nas dołączy – powiedziała Adela Helić, według której w zespole zaszło sporo pozytywnych zmian. – Myślę, że drużyna jest dobrze zbilansowana i ta proporcja, czyli 50 procent starego składu i 50 nowego, jest jak najbardziej właściwa. Dziewczyny, które do nas dołączyły, powinny szybko wkomponować się w system gry. Dla zawodniczek, które tak jak ja pozostały w drużynie na nowy sezon, będzie to kontynuacja pracy, jaką zaczęłyśmy wykonywać już w trakcie poprzedniego sezonu. Myślę, że Lorenzo Micelli tak to właśnie sobie wyobrażał, żebyśmy kontynuowały pracę w tym systemie, jaki już znamy z poprzedniego sezonu – dodała atakująca brązowego medalisty Orlen Ligi.Podopieczne Lorenzo Micellego w minionych rozgrywkach stanęły na trzecim stopniu podium. Po wzmocnieniach ich apetyt na pewno wzrośnie w miarę jedzenia, ale dodatkową trudnością dla nich będzie fakt, że będą rywalizowały aż na trzech frontach. – Nie wiem jeszcze, jakie są oczekiwania wobec drużyny na ten sezon, ale rozmawiając z trenerem Micellim, wiem, że jego interesuje to, abyśmy przynajmniej pozostały na takim miejscu, jak w poprzednim roku. Myślę jednak, że każdy z nas chciałby zrobić jeszcze krok do przodu, może nawet dwa – albo w Pucharze Polski, albo w Orlen Lidze. Czekają nas też kwalifikacje do Ligi Mistrzów, więc musimy być dobrze przygotowane do gry na trzech frontach. Jeśli udałoby się nam pokusić o duży sukces chociażby w jednych rozgrywkach, to byłoby wspaniale – oceniła Helić, która liczy, że podkarpacka drużyna zamiesza trochę na europejskiej arenie, a jej podstawowym zadaniem będzie przebrnięcie przez kwalifikacje do Ligi Mistrzyń. – Nie wiem jeszcze, na co stać zespół z Izraela, z którym przyjdzie nam się zmierzyć w pierwszej rundzie kwalifikacji. Jeśli przejdziemy tego rywala, to w drugiej rundzie kwalifikacji powinnyśmy zagrać przeciwko drużynie z Mariboru, którą też jesteśmy w stanie pokonać. Mam nadzieję, że zapewnimy sobie udział w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, a potem z niecierpliwością będziemy czekały na mecze w tych rozgrywkach. Musimy jednak krok po kroku robić swoje i skupić się na każdym kolejnym spotkaniu. Co do Ligi Mistrzyń, to cieszę się, że klub dał naszemu zespołowi szansę, żeby powalczyć o awans do tych rozgrywek. Jeśli uda nam się dostać do fazy grupowej, to wszystko co tam ugramy, będzie na naszą korzyść – dodała jedna z liderek Developresu.

Wydaje się, że w nadchodzącym sezonie faworytem do złota w Orlen Lidze będzie ponownie Chemik Police, ale patrząc przez pryzmat ruchów transferowych poczynionych przez poszczególne zespoły, można spodziewać się, że jego przewaga nad rywalami nie będzie tak duża, jak dotychczas. – Moim zdaniem nowy sezon będzie naprawdę interesujący. Z tego co widziałam po ruchach transferowych innych drużyn, to Chemik Police będzie wciąż mocny. Budowlane Łódź miały podobną przebudowę jak my, bo też zmieniły mniej więcej połowę składu. Dla mnie bardzo ciekawym zespołem dysponuje Bielsko. Może nie ma tam samych głośnych nazwisk, ale myślę, że to jest interesująca drużyna. Lepszym składem niż w zeszłym sezonie będzie dysponowała Muszyna, zwłaszcza po powrocie Danicy Radenković. Spodziewam się, że ten sezon może być bardziej wyrównany i stojący na wyższym poziomie niż poprzedni. Myślę, że nie mamy co liczyć na łatwe zwycięstwa – zakończyła Helić.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved