Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adela Helić: To był dobry rok dla Developresu

Adela Helić: To był dobry rok dla Developresu

fot. orlenliga.pl

Siatkarki Developresu znajdują się w czołówce tabeli w Lidze Siatkówki Kobiet, udanie zainaugurowały swoje występy w Lidze Mistrzyń, a w sezonie 2016./2017 zdobyły brązowy medal. – Był to dla nas bardzo dobry okres, przez cały czas podążamy właściwą drogą, jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej niż dotychczas – powiedziała serbska atakująca drużyny z Rzeszowa Adela Helić. 

Zwycięstwem zakończyłyście 2017 rok, choć w tym ostatnim meczu z Treflem Proximą Kraków rozkręcałyście się z każdym setem, a na początku miałyście duże problemy…Adela Helić: – Nie wiem, co się z nami stało w pierwszej partii, ale podobny problem miałyśmy ostatnio, kiedy rywalizowałyśmy u siebie z POLI Budowlanymi Toruń. Myślę, że to jest głównie kwestia koncentracji i takiego niepotrzebnego oczekiwania z naszej strony na to, co zrobi przeciwnik. Musimy zmienić nasze nastawienie do meczu, bo w Nowym Roku ważne będzie to, żebyśmy w każdym spotkaniu były odpowiednio skoncentrowane od początku do końca. Dobrze, że w Krakowie od drugiego seta byłyśmy już w stanie pokazać, na co nas naprawdę stać. Jeśli od początku grałybyśmy z taką koncentracją i agresją, to byłoby nam pewnie łatwiej o zwycięstwo. Trzeba też wziąć pod uwagę, że jeśli będziemy tak słabo zaczynać mecze z bardziej wymagającymi przeciwnikami, jak choćby z ŁKS-em Commercecon, to będziemy miały ogromne problemy z wywalczeniem zwycięstwa. Musimy więc coś zmienić w swoim podejściu do meczu. Mocno cieszymy się z wygranej w Krakowie, w ostatnim spotkaniu przed krótką przerwą świąteczną. Pokazałyśmy, że grając zespołowo i twardo, stać nas na wiele, nawet jeśli w tym sezonie mamy cały czas duże problemy z kontuzjami i chorobami. W ostatnim czasie nasza drużyna przypominała trochę szpital, ale niezależnie od tych problemów bardzo zależało nam na tym, żeby nie tracić głupio punktów i pilnować dobrego miejsca w tabeli. Jestem szczęśliwa, że w taki sposób kończymy ten niesamowity 2017 rok.

To był bardzo udany rok dla Developresu?

– To był niezwykły okres dla całego klubu. Mimo kilku roszad w składzie podążamy cały czas tą drogą, którą obrałyśmy w poprzednich rozgrywkach. Jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej, bo mamy rezerwy w naszej grze i jeśli będziemy robiły postępy, to na koniec sezonu stać nas na jeszcze lepszy wynik niż na koniec poprzedniego sezonu. Krok po kroku robimy swoje. Wiemy, że w styczniu czeka nas kolejny maraton meczów zarówno w LSK, jak i w Lidze Mistrzyń. Zagramy wtedy mnóstwo spotkań, a do tego dojdą podróże. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu, który rozegramy 6 stycznia z Muszyną, będziemy już niemal w komplecie i w lepszej kondycji zdrowotnej, bo przy takiej ilości spotkań potrzebujemy wszystkich dziewczyn w zespole.

Wspomniała pani o zespołowości, która powinna być siłą Developresu w tym sezonie. W ostatnich kilku meczach ciężar gry brała na siebie Helene Rousseaux, ale w tym ostatnim w Krakowie to głównie Jelena Blagojević i pani, czyli serbski duet, poprowadziłyście drużynę do zwycięstwa…

– Dla mnie nie ma żadnego znaczenia, która z nas będzie otrzymywała statuetki dla MVP. W tym roku nasza gra jest bardziej kompletna i urozmaicona. Mamy w zespole takie możliwości, że jeśli każda z nas dorzuci coś od siebie, to naprawdę jesteśmy w stanie zdziałać wiele i wygrywać większość meczów. Nie jest dla nas ważne, kto będzie otrzymywał indywidualne wyróżnienie po danym spotkaniu. Liczy się to, żeby każda z nas była takim walczakiem na boisku i żebyśmy udowodniły zarówno sobie, jak i trenerowi oraz kibicom, że jesteśmy naprawdę silne jako drużyna.

źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved