Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adam Tołoczko: Wierzyliśmy w zdobycie tego medalu

Adam Tołoczko: Wierzyliśmy w zdobycie tego medalu

fot. PolaPar AFS

Espadon Szczecin po niedzielnej wygranej ze Ślepskiem Suwałki mógł cieszyć się z brązowego medalu. – Pomagaliśmy sobie wzajemnie na boisku i dobrze dogadywaliśmy się także poza nim. Została stworzona naprawdę fajna grupa i myślę, że atmosfera w szatni pomogła nam uzyskać taki wynik – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki libero Espadonu, Adam Tołoczko.

Sezon 2015/2016 dla Espadonu Szczecin zakończył się bardzo pozytywnie, zespół odebrał ostatecznie brązowe medale i można powiedzieć, że jest to duży sukces dla tego klubu. Patrząc na całokształt rywalizacji ze Ślepskiem Suwałki, widać było, że podopieczni Milana Simojlovicia do końca wierzyli w wygraną. – Wierzyliśmy, że możemy zdobyć ten brązowy medal i jako zespół chcieliśmy w taki właśnie sposób zakończyć sezon. Ze Ślepskiem Suwałki walczyliśmy zawsze jak równy z równym i zdawaliśmy sobie sprawę, że możemy go pokonać – powiedział libero Espadonu, Adam Tołoczko.

Pierwsze, rozegrane w Szczecinie spotkanie po tie-breaku padło łupem Ślepska, natomiast w niedzielę w Suwałkach lepszy okazał się Espadon, wygrywając 3:1 i lepszym stosunkiem setów zapewnił sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Po porażce w pierwszym secie szczecinianie wygrali trzy kolejne. – Gra się zawsze do końca i wiedzieliśmy, że wynik 3:1 dla nas daje nam medal. Nie spuściliśmy głów i zagraliśmy dużo odważniej – skomentował libero drużyny ze Szczecina. Brązowy medal jest to wynik pracy całego zespołu. Praktycznie każdy z zawodników Espadonu Szczecin dołożył swoją cegiełkę, nie było zdecydowanego lidera. Widać było także takie pozytywne relacje pomiędzy siatkarzami. – Każdy z nas wniósł coś do tego zespołu i tutaj nie ma wątpliwości. Pomagaliśmy sobie wzajemnie na boisku i dobrze dogadywaliśmy się także poza nim. Została stworzona naprawdę fajna grupa i myślę, że atmosfera w szatni pomogła nam uzyskać taki wynik – zgodził się Adam Tołoczko.Dla wielu siatkarzy Espadonu to był pierwszy tego typu sukces, do którego droga na pewno nie była usłana różami. W czasie sezonu nie brakowało trudnych momentów, jak chociażby śmierć trenera Dejana Brdjovicia w grudniu ubiegłego roku. – Dla mnie osobiście to jest mój największy siatkarski sukces i radość z tego medalu jest bardzo duża. Rzeczywiście było wiele trudności w trakcie sezonu oraz zwrotów akcji, dlatego tym bardziej się cieszymy, że w taki sposób to zakończyliśmy – mówi Adam Tołoczko. Teraz szczecinianie muszą czekać na decyzję odpowiednich władz odnośnie ligi, w której zagrają. Przypomnijmy, że Espadon, podobnie jak triumfator I ligi, GKS Katowice, złożył akces do gry w PlusLidze. W kuluarach mówi się, że ekstraklasa zostanie powiększona do 16 drużyn, mają dołączyć do niej właśnie GKS i Espadon. Na razie jednak nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej decyzji. – Co do decyzji, jak to teraz będzie wyglądało, to już nic nie możemy zrobić. My swoje zadanie już wykonaliśmy i teraz pozostaje czekać – zakończył libero szczecińskiego zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved