Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Swaczyna: Trudno jest zagrać sparing w 4 czy 5 zawodników

Adam Swaczyna: Trudno jest zagrać sparing w 4 czy 5 zawodników

fot. Klaudia Piwowarczyk

Adam Swaczyna po dwóch sezonach spędzonych jako asystent Vitala Heynena w zespole Vfb Friedrichshafen i wywalczeniu dwóch srebrnych medali Bundesligi przeniósł się do zespołu mistrza Polski – ZAKSY Kędzierzyn – Koźle, gdzie będzie jednym z dwóch asystentów trenera Nikoli Grbicia. ZAKSA wkracza w 4. tydzień przygotowań do sezonu 2019/2020, jednak wciąż bez swoich największych gwiazd oraz trenera.

Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski przygotowują się wraz ze swoimi reprezentacjami do nadchodzących mistrzostw Europy. David Smith także jeszcze nie przyjechał do Kędzierzyna – Koźla. Pod nieobecność tych graczy, skład uzupełniają zawodnicy z drugiego zespołu ZAKSY. Niedługo mistrzowie Polski rozpoczynają serię sparingów.Pod nieobecność Nikoli Grbicia to właśnie Adam Swaczyna odpowiada za przygotowania drużyny do zbliżającego się sezonu. Asystent Serba opowiada o tym jak wyglądają treningi zespołu w 4 tygodniu okresu przygotowawczego. Podkreśla przede wszystkim dysproporcję pomiędzy graczami z zespołu plusligowego a zawodnikami dołączonymi z drugiego zespołu. – W tym momencie trenujemy w dwóch grupach. Zawodnicy, którzy do są dołączeni do zespołu ze Strzelec Opolskich zaczęli przygotowania dużo wcześniej, a reszta zawodników, którzy przygotowywali się u siebie w domu, mieli rozpisane programy zaczęła 3 tygodnie temu. Pod koniec zeszłego tygodnia ta grupa zaczęła wykonywać jakieś skoki, a grupa która zaczęła wcześniej już zaczyna skakać, grać sparingi, więc są na zupełnie innym etapie, więc musimy dopasować treningi dla tych dwóch grup – powiedział.

6 września ZAKSA rozegrała pierwszy sparing, jednak był on zamknięty ze względu na szkoleniowy charakter. 13 września do zespołu dołączy szkoleniowiec Nikola Grbić, a dwa dni później kędzierzynianie rozegrają pierwszy otwarty sparing. – Czekamy też, kiedy przyjedzie pierwszy trener i jest to problem, ponieważ nie mamy wszystkich zawodników, więc musimy się posiłkować innymi zawodnikami z drugiego zespołu, żeby móc trochę potrenować w szóstkach czy zagrać ten sparing, bo jednak w 4 czy 5 zawodników jest to bardzo trudne zadanie – zakończył.

źródło: inf. własna, ZAKSA TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved