Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adam Smolarczyk: Nie traciliśmy wiary w zwycięstwo

Adam Smolarczyk: Nie traciliśmy wiary w zwycięstwo

AZS AGH Kraków pokonał po zaciętym boju APP Krispol Września 3:2 w meczu 23. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. Teraz krakowscy zawodnicy przygotowują się do ważnego spotkania z KS-em Gwardią Wrocław. – Przed nami kolejny mecz, w którym trzeba pokazać charakter – powiedział Adam Smolarczyk, przyjmujący Akademików.

Za wami bardzo trudne spotkanie przeciwko APP Krispolowi Września. Udowodniliście, że warto walczyć do końca. Przegrywaliście już w meczu 0:2, a ostatecznie zwyciężyliście 3:2.

Adam Smolarczyk: – APP Krispol to wymagający przeciwnik i postawił twarde warunki gry. Spotkanie na pewno mogło podobać się kibicom, ze względu na sporo fajnych wymian i małą liczbę błędów.

Te dwa pierwsze przegrane sety, chyba bardzo was podrażniły? Wykorzystaliście nieco słabszą koncentrację rywali i w trzecim secie nie daliście sobie wyrwać z rąk wygranej.

–  Przegraliśmy dość gładko drugiego seta i myślę, że wrześnianie trochę się rozluźnili w tej trzeciej partii. My natomiast uspokoiliśmy naszą grę, ale przede wszystkim nie traciliśmy wiary w zwycięstwo.

Co było kluczem do wygranej?

–  Na to zwycięstwo złożyło się wiele składowych. Jednak myślę, że najważniejszy był wysoki poziom motywacji na długości całego meczu.

Do zakończenia rundy zasadniczej zostały cztery kolejki. Te dwa ostatnio wywalczone punkty w dalszym ciągu dają wam szansę na uniknięcie gry w play out.

– Runda rewanżowa zbliża się do końca i dlatego cieszymy się z wygranej, która pokazała, że możemy walczyć również z drużynami z czołówki. Obecnie zajmujemy bezpieczne miejsce, ale patrząc na tabelę, kto z kim będzie grał w play-out, może zdecydować nawet stosunek setów.

W sobotę przyjedzie wam powalczyć z kolejnym trudnym przeciwnikiem – KS-em Gwardią Wrocław. Przeciwnicy już teraz zapowiadają chęć rewanżu za porażkę z pierwszej części sezonu.

– Kolejny mecz z wyżej notowanym zespołem, w którym będzie trzeba pokazać charakter. Cieszę się, że przeciwnicy chcą się zrewanżować, bo zapowiada się spotkanie na dobrym poziomie.

źródło: 1liga.pls.pl