Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adam Smolarczyk: Rundę rewanżową zaczniemy z nowymi nadziejami

Adam Smolarczyk: Rundę rewanżową zaczniemy z nowymi nadziejami

fot. http://victoria.pwsz.com.pl/

– Nie myślimy już o tym, co było w pierwszej rundzie, a skupimy się na rewanżowej. Mam nadzieję, że zaczniemy dobrze grać i nie będziemy się już borykali z tymi problemami, które mieliśmy wcześniej  – mówi Adam Smolarczyk, przyjmujący Victorii PWSZ Wałbrzych, która pierwszą część sezonu zasadniczego zakończyła poza czołową ósemką i daleka jest na razie od gry w play-off. 

Na koniec roku wałbrzyska Victoria przełamała passę porażek, ogrywając po tie-breaku Hutnika Kraków. Mogła nawet pokusić się o zdobycie pełnej puli punktów, lecz falująca gra jej na to nie pozwoliła. – Mecz był bardzo ciężki z wieloma zwrotami akcji. W drugim i trzecim secie mieliśmy duże przewagi, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Na szczęście później przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść – powiedział Adam Smolarczyk.Trudno nam się grało z Hutnikiem, bo chłopaki wiedzieli, że najprawdopodobniej będzie to ich ostatni mecz w lidze. Chcieli się w nim dobrze zaprezentować i postawili wszystko na jedną kartę – dodał przyjmujący mistrza I ligi.

Pierwsza część sezonu zasadniczego nie była udana dla podopiecznych trenera Janczaka. Przestoje w grze oraz przegrywane końcówki sprawiły, że siatkarze z Dolnego Śląska plasują się na razie w dolnej części tabeli, a do ósmego KPS-u tracą już siedem punktów. – Przed sezonem nie zakładaliśmy, że będziemy w tym miejscu, w którym obecnie jesteśmy. Aczkolwiek nie ma co się nad tym rozwodzić. Liga jest bardzo wyrównana, a wiele meczów przegraliśmy w końcówkach minimalną różnicą punktów. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze nadrobić stracone punkty, tak aby na koniec sezonu nie być rozczarowanym – podkreślił Smolarczyk. – Nie myślimy już jednak o tym, co było w pierwszej rundzie, a skupimy się na rewanżowej. Mam nadzieję, że zaczniemy dobrze grać i nie będziemy się już borykali z tymi problemami, które mieliśmy wcześniej  – dodał zawodnik Victorii.

Liczy on, że mistrz I ligi w drugiej części sezonu zasadniczego odnajdzie odpowiedni rytm gry i włączy się jeszcze w walkę o awans do play-off. A pomóc mają mu w tym spokojne treningi, na które będzie miał okazję w przerwie świąteczno-noworocznej, bowiem pierwszy pojedynek ligowy w 2016 roku rozegra 9 stycznia w Spale. – Wierzymy, że awans do play-off jest możliwy, aczkolwiek wiemy też, że będzie to trudne zadanie. Wiele pracy jeszcze przed nami, więc musimy się wziąć ostro do roboty. W przerwie świątecznej więcej potrenujemy, co pozwoli nam na poprawienie elementów, które nam dotychczas szwankowały. Rundę rewanżową zaczniemy ze świeżością i z nowymi nadziejami – zakończył Smolarczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved