Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adam Smolarczyk: Nikt nie chce grać o utrzymanie

Adam Smolarczyk: Nikt nie chce grać o utrzymanie

fot. www.1liga.pls.pl

– Wkraczając w końcowe fazy setów, zabrakło konsekwencji i pewności w naszych zagraniach, co goście dobrze wykorzystali. Przegraliśmy bardzo ważny mecz i znacząco utrudniliśmy sobie życie, ale zostało jeszcze dziewięć meczów do końca rundy rewanżowej. Nikt nie chce grać o utrzymanie, szczególnie że w tym momencie nawet ostatnia drużyna w tabeli wciąż ma szanse uniknąć tej fazy rozgrywek. Po zakończeniu rundy zasadniczej ciężko będzie wytypować faworytów do utrzymania w lidze – mówi Adam Smolarczyk, przyjmujący krakowskiej drużyny.

Od porażki rozpoczęliście nowy rok. We własnej hali przegraliście z UKS-em Mickiewiczem Kluczbork 1:3.Adam Smolarczyk: Przegraliśmy bardzo ważny mecz i znacząco utrudniliśmy sobie życie, ale zostało jeszcze dziewięć meczów do końca rundy rewanżowej. Będziemy walczyć o punkty w kolejnych spotkaniach. Nie pokazaliśmy w tym pojedynku tego, co potrafimy, dlatego wynik okazał się niekorzystny.

Czego zabrakło w tym spotkaniu, żeby pokusić się chociaż o urwanie punktu rywalowi?

– Popełniliśmy wiele błędów w każdym elemencie. Myślę, że nie można tutaj znaleźć jednego, konkretnego powodu braku punktów. Mimo tego, że zespół UKS-u Mickiewicza Kluczbork wypracowywał sobie przewagę zagrywką, to w każdym secie potrafiliśmy odrobić straty. Wkraczając w końcowe fazy setów, zabrakło jednak konsekwencji i pewności w naszych zagraniach, co goście dobrze wykorzystali.

Przed wami spotkanie z drugim beniaminkiem ligi. Na wyjeździe zagracie z MCKiS-em Jaworzno. Poprzeczka w tym meczu również będzie zawieszona wysoko.

– Kolejny beniaminek i kolejny ważny mecz. Drużyna z Jaworzna potrzebuje punktów tak samo jak i my, dlatego szykują się ciekawe zawody. W pierwszej rundzie wygraliśmy za trzy punkty, ale nie było to łatwe spotkanie – w końcu trzeciego seta graliśmy na przewagi do 43 punktu.

Zgodzi się pan, że teraz każdy punkt w danym meczu będzie niezwykle cenny? W tabeli jest bardzo ciasno i każdy walczy o możliwie najwyższą lokatę, awans do play-off oraz bezpieczną strefę miejsc 9-10?

– Myślę, że wszyscy zawodnicy mogą się z tym zgodzić. Nikt nie chce grać o utrzymanie, szczególnie że w tym momencie nawet ostatnia drużyna w tabeli wciąż ma szanse uniknąć tej fazy rozgrywek. Po zakończeniu rundy zasadniczej ciężko będzie wytypować faworytów do utrzymania w lidze.

źródło: 1liga.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved