Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adam Smolarczyk: Chcemy walczyć o cele, które są w naszym zasięgu

Adam Smolarczyk: Chcemy walczyć o cele, które są w naszym zasięgu

Skład czwartego zespołu minionego sezonu I ligi mężczyzn podobnie jak większości drużyn został gruntownie przebudowany. Jednym z nowych siatkarzy AGH Kraków jest Adam Smolarczyk. – Dosyć ciężko trenujemy, intensywnie, ale nie można narzekać. Jest inaczej, nowa myśl szkoleniowa. Jesteśmy zadowoleni, bo dużo zostawiamy na boisku i mam nadzieję, że nam się to opłaci w sezonie – przyznał przyjmujący.

AGH Kraków od 30 lipca przygotowuje się do gry w kolejnym sezonie pierwszoligowych rozgrywek. Krakowianie są również po kilku sparingach. W obu meczach towarzyskich przeciwko drużynie z Kielc zremisowali 2:2. W minioną sobotę natomiast na wyjeździe AGH przegrało z Exact Systems Norwidem Częstochowa 1:3. – To jeden z pierwszych sparingów, fajny materiał do analizy. Będziemy wyciągać wnioski. Fajnie pograliśmy. Takie pierwsze granie za nami i wiemy, nad czym mamy pracować. Dobrze, że w tym okresie jest dużo tego grania – powiedział Adam Smolarczyk. – Dosyć ciężko trenujemy, intensywnie, ale nie można narzekać. Jest inaczej, nowa myśl szkoleniowa. Jesteśmy zadowoleni, bo dużo zostawiamy na boisku i mam nadzieję, że nam się to opłaci w sezonie – dodał nowy przyjmujący zespołu z Krakowa.Większość drużyn zaplecza PlusLigi przeszło rewolucję kadrową. Nie inaczej było w AGH Kraków, skąd odeszli siatkarze, którzy w minionych rozgrywkach rozpoczynali mecze w wyjściowej szóstce. – Mocna przebudowa, tak samo jak w Norwidzie mało chłopaków zostało, ale jest jeszcze trochę czasu na zgranie i mam nadzieję, że do 29 września uda nam się zrobić z tego całość – stwierdził Smolarczyk. Siatkarz w minionym sezonie był kapitanem częstochowskiego Norwida. Dlaczego zdecydował się na zmianę klubu? – Powodów było wiele, zarówno sportowych, jak i prywatnych. Jestem zadowolony z tego, że zmieniłem barwy. Jednak jak tutaj wróciłem, to pewien sentyment zostaje. Policzyłem, że chyba sześć sezonów byłem w Częstochowie łącznie z nauką w liceum. Jest sentyment, ale wiele powodów przyczyniło się do tej decyzji i cieszę się z tego, że jestem w Krakowie – wyjaśnił.

W minionym sezonie AGH Kraków było o krok od zdobycia brązowego medalu I ligi mężczyzn. Podopieczni Andrzeja Kubackiego po pięciu meczach przegrali jednak z APP Krispolem Września. Jaki cel został postawiony przed drużyną na nadchodzące rozgrywki? – Na pewno to, żeby poprawiać swoją grę z każdym kolejnym dniem i każdym kolejnym meczem. Grać o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Celem będzie dobra, stabilna gra. Nie chcemy składać wielkich deklaracji, że będziemy próbowali powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu, ale na pewno ambicje mamy wysokie i chcemy walczyć o cele, które są w naszym zasięgu – zakończył Adam Smolarczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved