Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adam Miniak: Do finału jeszcze daleka droga

Adam Miniak: Do finału jeszcze daleka droga

fot. Anna Musierowicz/KS Lechia

– Cieszymy się, że udało nam się zrealizować pierwszy cel w tym sezonie, czyli znaleźć się w najlepszej czwórce rozgrywek. Każdy sportowiec chce wygrywać, ale do finału jeszcze daleka droga – powiedział po wygraniu ćwierćfinałowej rywalizacji z KPS-em Siedlce środkowy Lechii Tomaszów Mazowiecki, Adam Miniak.

W trzecim meczu ćwierćfinałowej rywalizacji pewnie przypieczętowaliście awans do półfinału. Trochę walki było w pierwszym secie, ale KPS Siedlce chyba we własnej hali nie postawił wam zbyt wygórowanych warunków? Takiego właśnie meczu się spodziewaliście?Adam Miniak: Na pewno nie spodziewaliśmy się łatwego spotkania. Byliśmy bardzo zdeterminowani. Nastawialiśmy się na ciężkie spotkanie, przede wszystkim pod względem siły zagrywki przeciwnika. Tak właśnie przebiegał pierwszy set. Nam udało się przetrzymać napór przeciwnika i odskoczyć w końcówce, przypieczętowując zwycięstwo w secie.

W trzech meczach z KPS-em straciliście tylko jednego seta w pierwszym starciu. To właśnie ono było najtrudniejsze z waszego punktu widzenia? Jakbyś podsumował całą tę rywalizację?
– Trzeba oddać zawodnikom KPS-u Siedlce, że podczas tej rywalizacji w play-off, szczególnie w dwóch pierwszych spotkaniach w naszej hali postawili nam bardzo wysoko poprzeczkę. Często tak jest, że patrząc na wynik 3:0 pomyśli się o łatwym i przyjemnym zwycięstwie. Jednak tu nikt się nie położy na parkiecie. Wszystko trzeba sobie na nim wywalczyć. Były to dla nas wymagające spotkania, pełne walki i zwrotów akcji. Moim zdaniem kluczowe było to, że nie odpuszczaliśmy i wytrzymywaliśmy końcówki setów.

W półfinale zagracie ze Ślepskiem. Z zespołem z Suwałk chyba nie gra wam się łatwo?
– Każdy z nas na pewno chce zagrać w finale I ligi, także nie zważając na to czy w półfinale przyszłoby nam się mierzyć z zespołem z Suwałk, czy z drużyną z Bielska-Białej, nie ma to dla nas większego znaczenia. Te zespoły grają bardzo dobrze i niejednokrotnie pokazywały swoją siłę w I lidze. Czekają nas ciężkie spotkania, ale znamy swoją wartość i zrobimy wszystko, żeby wyjść z tej rywalizacji zwycięsko. Rzeczywiście, w tym sezonie musieliśmy dwukrotnie uznać wyższość rywali z Suwałk, ale zdecydowanie nie były to najlepsze spotkania w naszym wykonaniu. Już w kolejnej rundzie play-off będziemy mieli okazję do rewanżu.

W play-off nie ma na razie większych niespodzianek. Jesteście w półfinale, podobnie jak Krispol, Ślepsk i Stal. Czyli wychodzi na to, że I liga wcale nie jest tak wyrównana jak można by się było spodziewać? A może po prostu czołowe zespoły po rundzie zasadniczej potwierdzają, że ich wysoka pozycja nie była dziełem przypadku?
– Rywalizacja w I lidze jest wyrównana, a poszczególne zespoły prezentują zbliżone umiejętności. Praktycznie każdy mógł wygrać z każdym. Uważam, że play-off rządzą się swoimi prawami. Każdy zespół z ósemki miał możliwość walki o medale. Często dyspozycja dnia może być kluczowa i decydować o końcowym wyniku.

Jesteście wicemistrzem I ligi, wygraliście w tym sezonie rundę zasadniczą, a to wszystko sprawia, że wyrastacie na jednego z głównych pretendentów do wygrania rywalizacji na tym szczeblu rozgrywkowym. Czujecie jakąś presję? A może jesteście na tyle mocni, że sami zakładacie sobie grę o najwyższe cele?
– Cieszymy się, że udało nam się zrealizować pierwszy cel w tym sezonie, czyli znaleźć się w najlepszej czwórce rozgrywek. Każdy sportowiec chce wygrywać, ale do finału jeszcze daleka droga. Po ćwierćfinałowej rywalizacji dostaliśmy od trenera dwa dni wolnego i spokojnie czekamy na rywala w półfinale. Znamy swoją wartość, pracujemy dalej i walczymy, aby dać z siebie wszystko, a czas pokaże na jakim miejscu znajdziemy się na koniec sezonu. Presję narzucamy sobie sami. Mamy w zespole wielu doświadczonych zawodników. najważniejsze jest to, że czujemy się drużyną i trzymamy się wszyscy razem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved