Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Michalski przedłużył kontrakt z Cuprum Lubin

Adam Michalski przedłużył kontrakt z Cuprum Lubin

fot. Katarzyna Antczak

Ostatnim siatkarzem (według informacji klubu), który zostaje na dłużej w Cuprum Lubin, jest Adam Michalski. Środkowy podpisał kontrakt z Cuprum na następne dwa lata.

Adam Michalski jest jednym z siatkarzy najdłużej reprezentujących miedziowe barwy. Sezon 2015/2016 był już czwartym, który spędził w lubińskim zespole. – Przedłużyłem swój kontrakt z Cuprum kolejny raz. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i dumny, że będę bronić barw klubowych przez kolejne 2 sezony. Zarówno ten klub, jak i miasto wiele dla mnie znaczą – mówi Michalski. – Razem z moją rodziną dobrze się tutaj czujemy, więc nie miałem żadnych wątpliwości przed podpisaniem kolejnego kontraktu. Cuprum daje mi wiele możliwości rozwoju. Klub sam w sobie także z sezonu na sezon coraz prężniej się rozwija. Dotychczasowe cztery lata spędzone pod miedziową „flagą” i kolejne dwa przede mną są dla mnie niewiarygodnym uczuciem. Myślę, że szybciej zakończyłbym karierę w tym klubie, niż go opuścił – kontynuuje z uśmiechem siatkarz.W minionych rozgrywkach Adam Michalski nie dostawał zbyt wielu szans na zaprezentowanie swoich umiejętności w warunkach meczowych. Nie powstrzymało go to jednak przed rzetelnymi treningami i wspieraniem drużyny podczas spotkań ligowych. – Moim zdaniem to był dla Cuprum bardzo dobry sezon. Zrobiliśmy postęp i jako klub, i jako drużyna – wspomina Adam. – Ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce w PlusLidze, jednak wszyscy, którzy śledzili nasze wyniki – w tym nasi wspaniali kibice – widzieli, że brakowało naprawdę niewiele, żebyśmy mieli szansę walki o brązowy medal – mówi środkowy Cuprum.

Teraz lubiński zespół ma trochę wolnego, żeby zregenerować siły po wyczerpującym sezonie. Siatkarze jednak myślami krążą już wokół kolejnych rozgrywek, do których zaczną się przygotowywać prawdopodobnie z początkiem sierpnia. – Jak pokazał to cały miniony sezon w naszej ekstraklasie, siatkówka bywa nieprzewidywalna. Cuprum jednak pędzi cały czas do przodu i nasz zespół nie powiedział jeszcze na pewno ostatniego słowa – mówi z uśmiechem Adam. – Jeśli wyciągniemy teraz odpowiednie wnioski i nadal będziemy dawać z siebie wszystko zarówno indywidualnie, jak i jako drużyna, to mamy szansę w przyszłym sezonie zanotować ponownie dobry wynik. A co przyniosą kolejne lata? Moim zdaniem na pewno sukcesy – zakończył optymistycznie środkowy.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved