Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Adam Kowalski dołączył do mistrza Niemiec

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Adam Kowalski kolejny sezon spędzi poza granicami kraju. Libero zdecydował się przyjąć propozycję mistrza Niemiec. Polak podpisał roczny kontrakt z Berlin Recycling Volleys. Dla byłego siatkarza Chemika Bydgoszcz będzie to pierwszy zagraniczny klub w karierze. Kowalski to drugi libero zakontraktowany przez berliński klub, pierwszym z graczy na tej pozycji jest Julian Zenger.

Adam Kowalski jest wychowankiem Norwida Częstochowa. W latach 2010-2013 uczęszczał do SMS-u Spała. W 2012 i 2013 roku wraz z częstochowskim klubem wywalczył mistrzostwo Polski juniorów. Jego pierwszym zespołem w PlusLidze byli Cerrad Czarni Radom. Następnie w sezonie 2016/2017 Kowalski bronił barw AZS-u Częstochowa. Od rozgrywek 2017/2018 libero grał w Bydgoszczy. Urodzony 19 września 1994 siatkarz po dwóch sezonach zdecydował się zmienić otoczenie i przenieść się do mistrza Niemiec. – Berlin to doskonałe miejsce, regularnie zdobywa tytuły i gra w Lidze Mistrzów. Można się tutaj dobrze rozwijać jako młody gracz. Właśnie to chcę zrobić, uczyć się jak najwięcej– przyznał Kowalski. Siatkarz do Berlina przyjedzie 19 sierpnia, aby jak najszybciej zaaklimatyzować się w nowym miejscu. – Nigdy nie byłem w Berlinie z wyjątkiem lotniska, właśnie dlatego mam tak wiele do odkrycia i nauki – powiedział libero.Polak na swojej pozycji rywalizować będzie z Niemcem Julianem Zengerem. – Zakontraktowaliśmy Juliana Zengera, reprezentanta Niemiec jako głównego libero. Adam daje nam więcej możliwości reagowania – powiedział Kaweh Niroomand. – Dzięki zakontraktowaniu Adama Kowalskiego możemy spełnić życzenie naszego trenera i mieć trzynastoosobowy skład. W ubiegłym roku zaangażowanie drugiego libero znacznie poprawiło sytuację na treningu oraz stanowiło ważny element w obronie tytułu – dodał dyrektor zarządzający.

Wcześniej w klubie z Berlina pracował Tomasz Wasilkowski. Dotychczasowy drugi trener wybrał jednak ofertę pierwszoligowego Exact Systems Norwida Częstochowa, gdzie został pierwszym szkoleniowcem. Adam Kowalski stał się pierwszym od dłuższego czasu polskim zawodnikiem w drużynie z Berlina, w której wcześniej występował Marian Kardas. – Staliśmy się teraz bardziej atrakcyjni w europejskiej siatkówce. To dobry znak, że gracze z kraju tak bardzo lubiącego siatkówkę również wybierają Bundesligę – stwierdził Niroomand.

Do skompletowania składu berlińczykom brakuje już tylko drugiego rozgrywającego obok Siergieja Grankina. Na pozycji przyjmującego zagrają Moritz Reichert, Samuel Tuia, Cody Kessel i JT Hatch. Atakującymi berlińskiego zespołu zostali Benjamin Patch i Kyle Ensing, natomiast środkowymi – Jeffrey Jendryk, Georg Klein oraz Nicolas Le Goff.

źródło: berlin-recycling-volleys.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved