Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Kowalski: Będziemy walczyć o każdą piłkę

Adam Kowalski: Będziemy walczyć o każdą piłkę

fot. Katarzyna Antczak

Faza zasadnicza PlusLigi dobiega końca. W ostatnim spotkaniu radomianie zmierzą się lubinianami, którzy stracili już możliwość walki o miejsca w czołowej czwórce. Zespół z Radomia przystąpi natomiast do tego meczu bez swojego trenera Raula Lozano, który udał się do Iranu, by przygotować reprezentację tego kraju do turnieju w Tokio.

W środę radomianie pokonali Jastrzębski Węgiel i tym samym zapewnili sobie miejsce w czołowej szóstce. Dzięki temu do Lubina ekipa z Radomia udała się w znakomitych nastrojach. – Mecz z Jastrzębskim Węglem dał nam to, o co od początku sezonu walczyliśmy. Spełniliśmy postawiony cel. Mamy zagwarantowane przynajmniej szóste miejsce, ale zrobimy wszystko, by rundę zasadniczą skończyć na najwyższej możliwej pozycji – zapewnił Wojciech Żaliński. To właśnie doskonała postawa w zagrywce tego skrzydłowego okazała się kluczowa w pojedynku z jastrzębianami. – Bardzo pomogła nam seria zagrywek Wojtka Żalińskiego. Taka jest siatkówka, trzeba dobrze zagrywać, by wygrywać mecze z drużynami takimi jak Jastrzębski Węgiel – powiedział po spotkaniu Lukas Kampa.

Rozgrywający radomskiej drużyny przyznaje, że zarówno zagrywka, jak i bardzo dobra gra w bloku może być kluczem do końcowego triumfu w Lubinie. – Na pewno przy trudnej zagrywce łatwiej jest nam postawić skuteczny blok i punktować w tym elemencie – dodał Kampa. – Nastawiamy się na walkę. Mogę zapewnić, że na pewno będziemy walczyć o każdą piłkę. Atmosfera w zespole jest fajna, na treningach widać pełne zaangażowanie – zakończył natomiast Adam Kowalski, który przed kilkoma dniami został MVP meczu.źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved