Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Zagrywka zrobiła swoje

Adam Grabowski: Zagrywka zrobiła swoje

Pałac Bydgoszcz może być zadowolony z początku sezonu Orlen Ligi. Po 6. kolejkach podopieczne Adama Grabowskiego zajmują w tabeli 5. miejsce. – To jest dopiero początek. Nie wiem, czy uzbieramy coś więcej, czy na tych aktualnych 10 punktach w tabeli się zatrzymamy – tonował nastroje szkoleniowiec bydgoskiego teamu.

Siatkarki Adama Grabowskiego w ostatnim starciu z Developresem Rzeszów prowadziły już 2:1 w setach, jednak rzeszowianki doprowadziły do wyrównania, a następnie na swoją korzyść 15:9 rozstrzygnęły decydującą odsłonę. – Tie-breaka zaczęliśmy nawet nieźle, ale zagrywka zrobiła swoje. Już wcześniej mówiłem, że to będzie decydujący element i takim właśnie okazał się w tym meczu – ocenił trener Grabowski. Chociaż to Pałac schodził z parkietu jako pokonany, to drużynie nie można było odmówić walki, siatkarki kilkukrotnie odrabiały w poszczególnych setach punktowe straty do rywalek. – My po prostu gramy swoje. To był dla nas bardzo ciężki mecz, bo drugi trener i statystyk, którzy ze mną tworzyli system grania naszego zespołu, przeszli do Rzeszowa. Wiedzieli więc o nas wszystko i trudno było wyjść i grać, kiedy oni mają pełną wiedzę o każdym detalu – podkreślił szkoleniowiec bydgoskiej ekipy. – Można powiedzieć, że możemy być zadowoleni z tego, że udało nam się tutaj ugrać dwa sety – skwitował wynik sobotniego starcia.

Dzięki podziałowi punktów w pojedynku w Rzeszowie obie drużyny zrównały się punktami, a lepszy stosunek setów sprawił, że to Developres znajduje się o oczko wyżej w tabeli. Przed spotkaniem sytuacja była odwrotna i o punkt lepsze były bydgoszczanki. Adam Grabowski jest jednak sceptyczny. – To jest dopiero początek. Nie wiem, czy uzbieramy coś więcej, czy na tych aktualnych 10 punktach w tabeli się zatrzymamy, ciężko jest powiedzieć – stwierdził. Do tej pory Pałac Bydgoszcz jest jednak jednym z pozytywnych zaskoczeń początku sezonu. – Nie ma się co oglądać na tabelę, tylko trzeba wojować o każdy mecz i ta tabela jeszcze nie raz się przewróci – zapowiedział szkoleniowiec. Jego zespół okazję do zdobycia następnych punktów będzie w kolejnym meczu, w którym zmierzy się z ostatnim w klasyfikacji KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.