Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Adam Grabowski trenerem Wisły

fot. Rafał Soboń - lsk.plps.pl

Bemowskie syreny 12 sierpnia pojawią się na pierwszym treningu przed rozpoczynającym się za dwa miesiące sezonem. W Warszawie pod wodzą nowego szkoleniowca Adama Grabowskiego będą ćwiczyć siatkarki znane już kibicom Wisły, a także nowe.

Na stanowisku szkoleniowca nastąpiła zmiana. Za wspaniałą pracę podziękował Ewie Cabajewskiej i Dawidowi Michorowi. Pierwszym trenerem został Adam Grabowski. 49-latek w ostatnim sezonie pracował w MKS Dąbrowa Górnicza. W 2013 roku zdobył mistrzostwo Polski z Atomem Trefl Sopot. Przez wiele lat współpracował ze słynnym Jerzym Matlakiem. Panowie wspólnie prowadzili także reprezentację kobiet. Grabowski pełnił funkcję asystenta i w 2009 roku cieszył się z brązowego medalu mistrzostw Europy. Samodzielnie poprowadził do trzeciego miejsca w lidze PTPS Piła w 2005 roku.Teraz w Wiśle pomagać będzie mu Joanna Mirek, która była w również w poprzednim sztabie szkoleniowym. W zespole w tym momencie jest już dziesięć siatkarek. O tym, kto został, a kto przyszedł klub będzie informować sukcesywnie. – Jesteśmy jeszcze w trakcie negocjacji z trzema kolejnymi zawodniczkami. Skład zespołu będzie wkrótce zamknięty – mówi prezes Wisły Warszawa Grzegorz Kulikowski.

Klub poinformował również o przedłużonych kontraktach pięciu siatkarek.  W warszawskim zespole nadal będzie można oglądać: Elenę Nowgorodczenko – ukraińską rozgrywającą, dla której to będzie piąty sezon w barwach Wisły, Katarzynę Marcyniuk – przyjmującą, która zagra w Wiśle czwarty sezon, Katarzynę Połeć – dla środkowej to będzie trzeci rok w barwach bemowskich syren, Ewelinę Mikołajewską – przyjmująca w poprzednim sezonie występowała w Wiśle pierwszy rok oraz Agnieszkę Banasiak – młoda środkowa będzie grać w drużynie drugi sezon.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved