Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Przyjęcie zadecydowało o naszej porażce

Adam Grabowski: Przyjęcie zadecydowało o naszej porażce

– Znowu przegraliśmy i nie mamy nawet punktu. Z tego wygranego seta nikt się nie cieszył – mówił po porażce w Muszynie trener Pałacu Bydgoszcz, Adam Grabowski. Pałac podobnie jak KSZO w tym sezonie nie wygrało jeszcze meczu i nie zdobyło żadnego punktu.

Trzy sety spotkania w Muszynie były do siebie bardzo podobne. Przez większość partii pałacanki prowadziły z rywalkami w miarę wyrównany pojedynek i nie pozwoliły im odskoczyć więcej niż na 3 punkty, a były nawet fragmenty, kiedy prowadziły. Jednak gdy sety zbliżały się ku końcowi, to bydgoszczanki ogarniała dziwna niemoc, szczególnie w przyjęciu zagrywki. Wtedy traciły punkty seriami i w efekcie przegrywały. – Przyjęcie było tym elementem, który zdecydował o naszej porażce – przyznał trener Adam Grabowski. Gdy mamy je nawet w miarę poprawne i dogramy piłkę do siatki, to nie mamy problemu z wyprowadzeniem i skończeniem ataku. Można się też przyczepić do zagrywki, którą nie sprawiamy rywalkom wielu kłopotów. To są dwa najbardziej palące problemy, z którymi musimy sobie jak najszybciej poradzić – dodał szkoleniowiec Pałacu.

Najlepszy w wykonaniu bydgoszczanek był trzeci set. Początkowo przegrywały w nim 4:8, ale w pewnym momencie zaczęły blokować ataki rywalek raz za razem. W sumie tym elementem zdobyły aż 8 punktów. – Nie pamiętam, żebyśmy w całym meczu mieli tyle punktowych bloków jak w tym secie – cieszył się opiekun Pałacu. – To nie była jakaś wielka nasza zasługa, tylko wykonywanie tego, co „piłujemy” na treningach od trzech miesięcy. Jednak na niewiele się to zdało, bo znowu przegraliśmy i nie mamy nawet punktu. Z tego wygranego seta nikt się nie cieszył – podsumował trener.

źródło: Gazeta Pomorska