Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Adam Grabowski: Popełniliśmy mało błędów własnych

Adam Grabowski: Popełniliśmy mało błędów własnych

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz po raz pierwszy w tym sezonie sięgnęły po komplet punktów. Bydgoszczanki w 10. kolejce Orlen Ligi pokonały w czterech setach Developres SkyRes Rzeszów 3:1. – Jesteśmy zadowoleni z gry na środku, bo to był klucz do odniesienia zwycięstwa – powiedział po spotkaniu z Developresem Adam Grabowski, trener Pałacu Bydgoszcz.

Szkoleniowiec bydgoszczanek był zadowolony ze zwycięstwa swojego zespołu. Na uwagę zasługuje dobra postawa środkowych, które w głównej mierze przyczyniły się do zwycięstwa, choć jak przyznał trener, w tym spotkaniu jego drużynie w niektórych momentach przytrafiały się błędy własne, które trzeba wyeliminować. – W czwartym secie zrobiliśmy w końcówce trochę błędów taktycznych, ale szczęśliwie udało się ten mecz dokończyć. Jesteśmy zadowoleni z gry na środku, bo to był klucz do odniesienia zwycięstwa. Wiedzieliśmy o tym, że zespół z Rzeszowa również dobrze gra środkiem i musieliśmy ich środkowe zatrzymać, ale one nie podwajały bloku na środkach, w związku z tym nasze środkowe miały ułatwione zadanie, bo grały jeden na jeden i to wykorzystaliśmy, więc cieszymy się, że nam się to udało zrealizować w grze – stwierdził szkoleniowiec pałacanek.

Oba zespoły popełniały małą ilość błędów własnych, zwłaszcza na zagrywce. – My i zespół z Rzeszowa popełnialiśmy małą ilość błędów własnych. Zarówno my, jak i przeciwnicy nie ryzykowaliśmy zagrywką, stąd to też miało wpływ na małą ilość błędów, a co za tym idzie było dobre przyjęcie zagrywki – dodał Grabowski. Siatkarki znad Brdy okazały się lepsze w końcówkach setów szczególnie w drugim secie, gdzie przegrywały, ale mimo to udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Końcówka drugiego seta to naprawdę duże pochwały dla dziewczyn za postawę, za konsekwencję oraz przede wszystkim za niepopełnianie błędów w szczególności taktycznych. Ustawienie blok-obrona bardzo dobrze zadziałało i byliśmy w tej grze bardzo cierpliwi, także to się opłaciło. To był bardzo ważny moment tego spotkania, który zadecydował o naszym zwycięstwie – zakończył Adam Grabowski.