Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Patrzymy w tabelę i się cieszymy

Adam Grabowski: Patrzymy w tabelę i się cieszymy

fot. Katarzyna Antczak

– Ukrywać słabości i uwypuklać swoje dobre strony. O szczegółach nie będę opowiadał. Po co przeciwnicy mają mieć łatwiej – mówi o udanym początku sezonu Adam Grabowski, szkoleniowiec Pałacu Bydgoszcz. Zawodniczki z województwa kujawsko-pomorskiego plasują się jak na razie na świetnej, czwartej pozycji w tabeli.

Pałac jest czwarty w tabeli. Jeszcze niedawno wydawało się to nierealne…Adam Grabowski: – Patrzymy w tabelę i się cieszymy. Jeśli nikt nie chce wykorzystać naszych słabości, to my wykorzystujemy słabości rywalek. (śmiech) Jest dużo radości i zabawy z gry, pozytywnych emocji. Zdarzają się też sytuacje stresowe, ale po wygranych o nich zapominamy.

A mówiąc poważnie?

– Po prostu udało się przełożyć mój pomysł na zespół na granie na boisku. Zawsze musi być ten, który daje pomysł, a inni muszą się pod ten pomysł podłączyć. U nas się udało. Nie przyszło to łatwo, bo przecież pracujemy ze sobą już prawie trzeci sezon. Przez ten czas mogliśmy się nauczyć sobie ufać. Zaufanie to podstawa.

A jaki to pomysł?

– Ukrywać słabości i uwypuklać swoje dobre strony. O szczegółach nie będę opowiadał. Po co przeciwnicy mają mieć łatwiej? Można to ująć też w ten sposób: mamy swoje określone zachowania na boisku, które jeśli są wykonywane, to przynoszą efekt w postaci wygranych akcji; a jeśli zaczynamy kombinować, to wtedy jest chaos na boisku.

W Łodzi znowu zagraliście dobre spotkanie (wygrana 3:1), choć nastawialiście się na ciężką walkę.

– I walka była na całego, może poza pierwszym setem. Magda Jagodzińska już na początku ustrzeliła łodzianki zagrywką i one się już później nie podniosły. Po drugim secie, który przegraliśmy, byłem wkurzony. Graliśmy jako zespół, ale oddawaliśmy niepotrzebne punkty. Reprymenda w szatni podziałała, bo w kolejnych dwóch setach wszystko wróciło do normy. Każda z dziewcząt dodawała coś do ogólnego bilansu. Graliśmy dobrze jako drużyna. Choć oczywiście były też kluczowe indywidualne zagrania. Generalnie mecz był bardzo energetyczny. Dziewczyny utrzymały w decydujących chwilach nerwy na wodzy, co nie udało się rywalkom.

*Więcej na www.pomorska.pl

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved