Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: O miejsce w ósemce będziemy się bić do końca

Adam Grabowski: O miejsce w ósemce będziemy się bić do końca

fot. Łukasz Wójcik - Radomka Radom

– Na pewno będziemy walczyć o każdą piłkę w każdym meczu – zapewnia trener E.Leclerc Radomki Radom, która w sobotę grała sparing w Łodzi z mistrzem Polski. Już w styczniu czekają nas dwa mecze z sąsiadami w tabeli. Żeby myśleć realnie o walce o ósemkę te mecze musimy po prostu wygrać – dodaje Adam Grabowski.

Jak przerwa ligowa wpłynęła na wasze przygotowania i czy udało wam się dobrze przepracować ten okres?Adam Grabowski:Cały czas jeszcze pracujemy, do 20 stycznia jest jeszcze sporo czasu. To, czy dobrze go przepracowaliśmy na pewno zweryfikuje boisko i ten napięty plan, który mamy do końca lutego. Zresztą cała liga – szybko się przekonamy, jak zespół przepracowały tę długą przerwę.

Brak dwóch zawodniczek, które wyjechały na turnieje kwalifikacyjne do IO bardzo wpłynął na wasze przygotowania?

– Z tym nie mamy problemu, one cały czas ćwiczą i grają, nie mają wolnego, więc na pewno gdy wrócą, to będą w formie. O to jestem spokojny. Organizacyjnie jeśli chodzi o nasze granie musimy sobie przypomnieć sporo, bo dużo uwagi poświęciliśmy aspektom fizycznym i dopiero sparingiem w Łodzi zaczęliśmy wracać do organizacji gry, która dla mnie jest podstawą. Dwie zagraniczne zawodniczki powinny się dość szybko wdrożyć.

Zdążyłeś już na pewno poznać zespół i jego potencjał. Na co stać Radomkę w tej drugiej części rundy zasadniczej?

– Na pewno będziemy walczyć o każdą piłkę w każdym meczu. Czy to wystarczy na miejsce w ósemce, to zależy też od naszych przeciwników, nie tylko od nas. Ja się skupiam na tym, żeby dobrze grać i wygrywać. Jeśli uda się wygrać parę spotkań a to nie wystarczy, by zagrać w play-off, to już trudno. Ale o tą ósemkę będziemy się bić do końca.

Pierwszy poważny sprawdzian już w najbliższej kolejce, zagracie z MKS-em Kalisz u siebie, przeciwnikiem w waszym zasięgu, który w tabeli jest niedaleko przed wami.

– Zdajemy sobie sprawę, że mamy mecz z Kaliszem zaraz po tej przerwie. Potem gramy z Budowlanymi i po tym meczu jesteśmy w Pile. Już w styczniu czekają nas dwa mecze z sąsiadami w tabeli. Żeby myśleć realnie o walce o ósemkę te mecze musimy po prostu wygrać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved