Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Adam Grabowski: Cieszy postawa całej drużyny

Adam Grabowski: Cieszy postawa całej drużyny

Podopieczne Adama Grabowskiego pokonały w meczu wyjazdowym 3:2 MKS Dąbrowa Górnicza. Zagrywka oraz gra środkiem okazały się być kluczem do naszej wygranej, jestem zadowolony z postawy zespołu w trzech setach – powiedział szkoleniowiec KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Adam Grabowski.

Nic nie zapowiadało zwycięstwa ekipy gości w meczu z MKS-em, po dwóch partiach prowadziły gospodynie i to one były bliższe zgarnięcia pełnej puli. – Wygrana na pewno nas cieszy, ale z drugiej strony jestem zawiedziony postawą drużyny w dwóch pierwszych setach, ponieważ graliśmy trochę niepewnie, nie trzymaliśmy swoich ustawień. Generalnie gramy bardzo schematycznie, ale jak się okazuje, gdy każda z zawodniczek pilnuje tego schematu, to wtedy gra mojej drużyny funkcjonuje. Tak było w kolejnych trzech setach, z których jestem bardzo zadowolony, nie ma co grymasić, tylko trzeba się cieszyć z faktu zdobycia dwóch punktów. Mam nadzieję, że ta wygrana doda nam więcej pewności siebie – stwierdził trener KSZO.

W pierwszej partii ostrowczanki przez dłuższy czas prowadziły, po czym ich gra się załamała i przegrały tę odsłonę meczu. – Zawodziła wystawa piłek sytuacyjnych, nie mieliśmy dobrych piłek w kontratakach i dziewczyny na skrzydłach nie mogły skończyć piłek. Z drugiej strony dogrania nie były na tyle precyzyjne, aby zagrać środkami. Dopiero potem to nasze dogranie zaczęło funkcjonować i mogliśmy uruchomić nasze środkowe zwłaszcza w kontratakach i przez to odciążyliśmy skrzydła. Dzięki temu blok po drugiej stronie był rozrzedzony i grało nam się łatwiej – powiedział o porażce w premierowej odsłonie meczu Adam Grabowski. Od trzeciej partii dominacja i przewaga zespołu gości nie podlegała żadnej dyskusji, dobrymi zagrywkami popisały się: Natalia Skrzypkowska, Magdalena Soter oraz Anna Miros. – Zagrywki, które wykonywały moje podopieczne, nie są zbyt trudne, ale są stabilne, cieszy fakt, że nie psuły tych zagrywek. Dobrze obroniliśmy w pewnych sytuacjach i to również dało nam przewagę. Okazuje się, że ta zagrywka od poziomu minisiatkówki po grę na poziomie seniorskim jest bardzo ważną sprawą – przyznał ostrowiecki trener.

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego przerwał serię trzech porażek z rzędu i dzięki wygranej z MKS-em znalazł się na ósmym miejscu w tabeli. – Dla nas najważniejsze jest, abyśmy powrócili do swojej dobrej gry, naszymi kolejnymi przeciwnikami będą: ŁKS Łódź oraz Chemik Police i z tymi drużynami będzie nam się łatwiej grało, ponieważ nie będziemy faworytami. Nie będzie na nas ciążyła presja, że musimy wygrać te spotkania, na pewno będziemy chcieli powalczyć z tymi ekipami. Zrobimy sobie jeszcze krótką analizę i zobaczmy, co zrobiliśmy źle, a co dobrze w meczu przeciwko MKS-owi i będziemy się trzymali tego co dobre. Przychodząc do Ostrowca Świętokrzyskiego, zależało mi, żeby zebrać ekipę dorosłą, żeby trzon zespołu stanowiły doświadczone zawodniczki, które będą decydować o obliczu drużyny. Te doświadczone siatkarki utrzymują taktykę, tej mojej zasługi jest niewiele, chodzi przede wszystkim o to, że ten zespół da się ułożyć i to jest wielki sukces tej drużyny – zakończył Adam Grabowski.