Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Adam Grabowski: Chemik był lepszy i silniejszy

Adam Grabowski: Chemik był lepszy i silniejszy

– Były fragmenty, w których staraliśmy się realizować naszą taktykę i wszystko funkcjonowało dobrze. Gdy zabrakło konsekwencji, to ten mecz nam troszeczkę uciekał – mówi po przegranym meczu z Chemikiem w Policach trener KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Adam Grabowski. Robiłyśmy, co mogłyśmy, niestety nie udało się – dodała Anna Miros.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie dało rady sprawić niespodzianki i urwać choćby seta faworyzowanemu Chemikowi w Policach. – Trochę brak konsekwencji, byliśmy też troszeczkę słabsi, nie ukrywajmy. Nie wykorzystaliśmy pewnych akcji na bloku, ten blok nam też nie zadziałał, byliśmy też słabsi w ataku. Dużo było tych elementów, ale były też takie momenty, w których mogliśmy być z siebie zadowoleni. Były fragmenty, w których staraliśmy się realizować naszą taktykę i wszystko funkcjonowało dobrze. Gdy zabrakło konsekwencji, to ten mecz nam troszeczkę uciekał – mówi po meczu trener ostrowieckiego zespołu, Adam Grabowski.

W drugim secie ostrowczanki miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzaniem własnych akcji. – Jeśli chodzi o zagrywkę Chemika, to na pewno mieliśmy bardzo duży problem w drugim secie i praktycznie to ten element nas „połamał”. Natomiast w pierwszym i trzecim secie mieliśmy jakąś kontrolę nad tym i w tych dwóch setach było w porządku. My dzisiaj staraliśmy się troszeczkę ryzykować zagrywką, ale wychodziło różnie. Był taki wyrównany stan 20:20, zabrakło nam jednak trochę szczęścia i umiejętności. Chemik był lepszy i silniejszy i ciężko było pokusić się o niespodziankę – przyznał szkoleniowiec KSZO.

– Jesteśmy takim zespołem, który potrafi czasem sprawić niespodziankę i urwać punkty ciężkim rywalom. Tym razem nie pomogłam zespołowi w zdobywaniu punktów. Robiłyśmy, co mogłyśmy, niestety nie udało się – dodała atakująca KSZO, Anna Miros.

źródło: Chemik Police TV, inf. własna