Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Gorol: Oczekujemy zdecydowanie większego zaangażowania

Adam Gorol: Oczekujemy zdecydowanie większego zaangażowania

fot. plusliga.pl

– Z ZAKSĄ mogliśmy przegrać, bo to mistrz Polski i rywal, który nam nie leży. Mecz z Projektem Warszawa pokazał, że w zespole jest jakiś problem, a dzisiejsza porażka przelała czarę goryczy – mówi prezes klubu z Jastrzębia Zdroju Adam Gorol na gorąco po wtorkowej porażce 0:3 z Indykpolem AZS Olsztyn. Z wszystkimi wymienionymi zespołami jastrzębianie przegrali na przestrzeni ostatnich dziewięciu dni. Wyniki zespołu Roberto Santiliego mogą martwić, zwłaszcza że brązowi medaliści minionego sezonu, w obecnym byli wymieniani w gronie kandydatów do mistrzowskiego tytułu. 

Bezradność i niewykorzystane szanse – tak wyglądała gra jastrzębian przeciwko Indykpolowi AZS Olsztyn, który na mecz z wyżej notowanym rywalem wyszedł jakby nie odczuwał żadnych skrupułów. W końcówce pierwszego seta odskoczyli gospodarzom na kilka oczek, a później zachowali zimną krew dwukrotnie wygrywając walkę na przewagi. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w drugim secie nie wykorzystali czteropunktowej przewagi (18:14) pozwalając rywalom doprowadzić do remisu, a w trzeciej odsłonie prowadzili 11:10, ale przegrali siedem kolejnych akcji pozwalając się wyprzedzić Indykpolowi AZS. W tym momencie trener jastrzębian Roberto Santili wymienił nawet całą szóstkę poza libero – Jakubem Popiwczakiem.Zresztą włoski szkoleniowiec uprawiał taktyczną ekwilibrystykę, bo w drugiej partii na boisku w roli przyjmującego był nominalny libero Paweł Rusek, a Dawida Konarskiego na pozycji atakującego zmieniał… przyjmujący Christian Fromm. Nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Juliena Lyneela.Mamy bardzo mocny, szeroki skład i nawet kontuzja lidera nie może tak rozbijać zespołu – mówi prezes Adam Gorol.

Przed jastrzębianami trudny czas. – Czekają nas rozmowy , które nie mogą być dla zawodników i sztabu przyjemne, ale nie po to w zespół zostały zainwestowane takie pieniądze, żebyśmy na początku sezonu przegrali do zera wszystkie ważne mecze. Oczekujemy zdecydowanie większego zaangażowania i jakości. Nie wiem, jakie podejmiemy decyzje, ale coś musi się zmienić. Trener? Za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje – zapowiada sternik klubu.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved