Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Gorol: Należy mocno stąpać po ziemi

Adam Gorol: Należy mocno stąpać po ziemi

fot. Strefa Siatkówki

Mark Lebedew, po zakończonym brązowym medalem poprzednim sezonie, ma nadzieję na poprawę rezultatu. Trzon składu pozostał bez zmian, co może się okazać kluczowe w dalszej rywalizacji. – Oczywiście marzymy, aby poprawić lokatę z poprzedniego sezonu, jednak należy mocno stąpać po ziemi. Jastrzębski Węgiel to wciąż nowy zespół, który de facto zaczął być budowany dopiero rok temu. Drużyny z górnej półki, mające aspiracje do gry o złoto, tworzą się dłużej – powiedział Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Podczas prezentacji drużyny trener Jan Such stwierdził, że w Jastrzębiu po brązie przychodzi złoto…Adam Gorol: – Chcielibyśmy, aby miał rację. (śmiech) Oczywiście marzymy, aby poprawić lokatę z poprzedniego sezonu, jednak należy mocno stąpać po ziemi. Jastrzębski Węgiel to wciąż nowy zespół, który de facto zaczął być budowany dopiero rok temu. Drużyny z górnej półki, mające aspiracje do gry o złoto, tworzą się dłużej. Naszym celem jest strefa medalowa, ale wszyscy musimy pamiętać, że czołówka PlusLigi jest bardzo wyrównana.

Początek sezonu można uznać za udany? Po świetnym meczu ze Skrą Bełchatów przyszedł zimny prysznic w Kędzierzynie.

– Z przegranych w ten sposób spotkań wnioski muszą wyciągać trenerzy i zawodnicy. Jednak mimo tej porażki moja ocena jest bardzo pozytywna. Pojedynek z Bełchatowem pokazał siłę i potencjał naszej drużyny, natomiast spotkanie z ZAKSĄ miało dwa oblicza. O ile dwa pierwsze sety wskazały nam te elementy, nad którymi jeszcze należy pracować, o tyle trzecia partia udowodniła, że potrafimy walczyć nawet z tak potężnym przeciwnikiem. Wrócę tu do słów trenera Sucha – potrzebujemy czasu, aby być tak zgraną ekipą, jak Kędzierzyn. W mojej opinii nasz zespół jest silniejszy niż w podobnym okresie poprzedniego sezonu.

MVP meczu w Zawierciu wybrany został Lukas Kampa. Jedyny zawodnik z PlusLigi w finale niedawnych mistrzostw Europy.

– To dla nas wielki powód do dumy, że w naszych szeregach jest wicemistrz Europy. Kampa wrócił z kadry mocniejszy i pewniejszy siebie. To widać na parkiecie.

Czy przypadkiem nie było większym sukcesem zatrzymanie Niemca w zespole niż największej na pierwszy rzut oka gwiazdy, czyli Salvadora Olivy?

– Nie chciałbym porównywać wartości obu tych znakomitych zawodników. Najważniejsze jest to, że obaj panowie wspólnie dobrze czują się na parkiecie. Oceniam ich przez pryzmat przydatności dla zespołu. Gdy Kampa był w kadrze, to Oliva czekał na niego i jego wystawy. To wspaniały duet.

Nie ma ryzyka, że jakiś możniejszy klub skusi Kampę pieniędzmi?

– Takie ryzyko zawsze istnieje, co pokazał przykład Kevina Tillie, gdzie podpisany kontrakt nagle przestał mieć znaczenie. Jestem jednak przekonany, że mentalność Lukasa Kampy jest inna. Wierzę, że jego autorytet siatkarski, honor i ambicja nie pozwolą na takie zachowanie nawet w sytuacji, gdyby pojawił się jakiś bogaty kontrahent. Prawdą jest, że wiele ekip chciałoby mieć w swoich szeregach taki duet jak Lukas Kampa i Salvador Oliva. Nie da się wykluczyć zainteresowania takimi siatkarzami ze strony bogatszych klubów. Można na to jednak spojrzeć z innej strony – świadczy to o wzroście wartości naszego zespołu.

Skoro już poruszyliśmy temat Kevina Tillie, to czy w Jastrzębskim Węglu jest embargo na francuskie sery, wina i samochody?

– Ależ skąd. (śmiech) Oczywiście można potraktować to żartobliwie, ale rzecz jasna sytuacja z Kevinem Tillie w żaden sposób nie wpływa na to, jak postrzegamy Francję. To indywidualna sprawa zachowania się zawodnika i jego managera. Najważniejszą sprawą jest, aby z tego przypadku kluby i władze PZPS-u oraz PlusLigi wyciągnęły odpowiednie wnioski na przyszłość. Światowa federacja powinna przeciwdziałać takim sytuacjom, ponieważ powoduje to destabilizację i obniża poziom sportowy.

Cała rozmowa dostępna w serwisie JasNet.pl

źródło: jasnet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved