Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Gorol: Byliśmy bardzo blisko finału

Adam Gorol: Byliśmy bardzo blisko finału

fot. plusliga.pl

Istotnie, założenia były na poziomie co najmniej srebrnego medalu. W mojej opinii były to plany realne i… dobre. Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, wówczas podobne założenia będą obowiązywały przed kolejnymi sezonami. Jastrzębski Węgiel to klub, który jest w stanie walczyć o finał. Wiemy, że w tym sezonie to się nie udało, ale zarazem sięgnęliśmy po brązowy medal, który z tej perspektywy należy uznać za cel-minimum – stwierdził w wywiadzie dla serwisu jasnet.pl prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

Sezon 2018/2019 jastrzębianie zakończyli na trzecim miejscu w PlusLidze. Dotarli także do finału Pucharu Polski. – Istotnie, założenia były na poziomie co najmniej srebrnego medalu. W mojej opinii były to plany realne i… dobre. Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, wówczas podobne założenia będą obowiązywały przed kolejnymi sezonami. Jastrzębski Węgiel to klub, który jest w stanie walczyć o finał. Wiemy, że w tym sezonie to się nie udało, ale zarazem sięgnęliśmy po brązowy medal, który z tej perspektywy należy uznać za cel-minimum. Czy jestem zadowolony z trzeciego miejsca? Cóż… I tak, i nie. Byliśmy bardzo blisko finału, więc siłą rzeczy czujemy niedosyt. Jednakże pamiętając o problemach personalnych, jakie nas dotknęły, a także problemach zdrowotnych i biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom sportowy naszych przeciwników, to mogę odpowiedzieć twierdząco. Tak, jestem zadowolony z brązowego medalu. W tak wyrównanej „lidze mistrzów świata” to także jest sukces – przyznał Adam Gorol. W końcówce sezonu na zasadzie transferu medycznego do drużyny z Jastrzębia-Zdroju dołączył Michał Szalacha, który zastąpił kontuzjowanego Grzegorza Kosoka. – Tak, ponieważ regulamin dopuszcza taką sytuację. Niezależnie jednak od tego, osobiście jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu. Dlatego cieszę się, że w zasadzie wszyscy uczestnicy rozgrywek PlusLigi zgadzają się, iż ten zapis należy zmienić i uściślić. Mieliśmy przecież do czynienia z sytuacją, gdy po kontuzji Bartosza Kurka regulamin można było interpretować na trzy sposoby i… każdy był prawidłowy. Nieprecyzyjność zapisów wprowadza niepotrzebny chaos i budzi kontrowersje. Odrębnym problemem jest także data graniczna możliwości dokonania „transferu medycznego”. Osobiście uważam, że niedopuszczalną jest sytuacja, iż np. Maciej Muzaj kończy sezon z Treflem Gdańsk na dalszym miejscu, po czym dołącza do drużyny walczącej o medal. Dyskusje na ten temat trwają i o ile sama idea „transferu medycznego” zostanie utrzymana, to na pewno zmianie ulegną jego istotne elementy – zapowiedział prezes Jastrzębskiego Węgla.

Według prezesa Jastrzębskiego Węgla zmiany prawdopodobnie będą dotyczyć także sposobu rozgrywania fazy play-off. – Pojawiło się sporo opinii, że przerwa pomiędzy fazą zasadniczą a półfinałami była za długa, ponieważ zespół będący na fali zostaje de facto na miesiąc „odłączony od prądu”. Oczywiście niektórym może to odpowiadać, ale powinniśmy obiektywnie oceniać rzeczywistość. Jeśli chcemy być świadkami widowisk na najwyższym poziomie, to te kilka tygodni przerwy tuż przed najważniejszymi meczami sezonu wydaje się niekorzystne. Wydaje się wielce prawdopodobne, iż w sezonie 2019/2020 w fazie play-off ponownie zagra osiem drużyn – powiedział Gorol.

Kluby podejmują także starania odnośnie ujednolicenia kontraktów. – W przypadku transferu medycznego będziemy mieli do czynienia z „krótką piłką”, ponieważ ta problematyka jest akurat dość prosta i nie budzi wielkich kontrowersji i wymaga jedynie skorygowania zapisów regulaminowych. W pozostałych sprawach spotkamy się w gronie prezesów klubów w dniu 10 czerwca. Wówczas powinny zapaść pierwsze decyzje, choć zapewne będzie tak, że damy sobie potem jeszcze kilka tygodni na konsultacje i zastanowienie się nad niektórymi rozwiązaniami. Ujednolicenie kontraktów nie jest już tak proste i szybkie, gdyż wiele kontraktów (i to na kilka sezonów) kluby zawarły już wcześniej – zakończył Adam Gorol.

*cały wywiad w serwisie jasnet.pl

 

źródło: jasnet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved