Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > A. Wójcik: Spodziewałyśmy się zupełnie innego meczu

A. Wójcik: Spodziewałyśmy się zupełnie innego meczu

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Legionovii Legionowo w poniedziałek uległy zespołowi z Muszyny 1:3. „Mineralne” szczególnie w czwartym secie nie dały legionowiankom dojść do głosu, wygrywając tę partię do 8. – Z naszej strony spodziewałyśmy się zupełnie innego meczu. Popełniłyśmy zbyt dużo błędów. Grałyśmy w swojej hali, a nie wykorzystaliśmy tego atutu na zagrywce. Poskutkowało to tym, że zespół z Muszyny bardzo dobrze radził sobie w przyjęciu, a nam później trudno było zatrzymać rywalki na siatce – mówiła po spotkaniu przyjmująca zespołu z Legionowa, Aleksandra Wójcik.

Po wygranej w trzecim secie meczu z muszyniankami wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, byście odbudowały swoją grę. Z czego wynikał tak jednostronny obraz ostatniej partii?Aleksandra Wójcik:Myślę, że o tym ostatnim secie chciałybyśmy jak najszybciej zapomnieć. Nawet teraz jak patrzę na ten wynik, to jest mi po prostu wstyd. Przed kibicami i wszystkimi, którzy przyszli oglądać nas i wspierać.

Macie za sobą udany mecz Pucharu Polski i kilka meczów, w których byłyście chwalone za swój styl gry…

Dlatego też myślę, że z naszej strony spodziewałyśmy się zupełnie innego meczu. Popełniłyśmy zbyt dużo błędów. Grałyśmy w swojej hali, a nie wykorzystaliśmy tego atutu na zagrywce. Poskutkowało to tym, że zespół z Muszyny bardzo dobrze radził sobie w przyjęciu, a nam później trudno było zatrzymać rywalki na siatce. Myślę, że to była główna przyczyna tego niekorzystnego dla nas wyniku.

Macie przed sobą bardzo trudne mecze, z wyżej notowanymi rywalami. Być może jednak właśnie z takimi zespołami gra wam się lepiej?

Szczerze mówiąc, nie wiem, nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Do każdego meczu staramy się podchodzić tak samo. Czy przeciwnikiem jest zespół z Wrocławia czy Polic, albo tak jak w tym meczu Muszynianka czy nawet Developres, to nie ma dla nas znaczenia. Jesteśmy w tak trudnej sytuacji i mamy tak ciężki dla nas sezon, że staramy się szukać punktów wszędzie, gdzie tylko możemy. Na kolejne spotkanie z Impelem także pojedziemy z takim nastawieniem, żeby wygrać.

Dodatkowo większość z was ogrywa się w Młodej Lidze, a w tym tygodniu zakończyła się rywalizacja ćwierćfinałowa…

Na pewno ten tydzień był dla nas dość intensywny, bo w środę grałyśmy mecz Pucharu Polski, potem pojechałyśmy do Wrocławia na mecz Młodej Ligi, a teraz mierzyłyśmy się z muszyniankami. Myślę jednak, że jeżeli wiek i siły nam na to pozwalają, i jesteśmy potrzebne, możemy się pokazać w tej Młodej Lidze, to bardzo chętnie zawsze tam gramy. Cieszymy się, że udało nam się wygrać trudny mecz we Wrocławiu i dostać się do finałów.

Zapadła decyzja o rozegraniu turnieju finałowego Młodej Ligi w Krapkowicach. Jak oceniasz pomysł rozegrania tych zawodów w tak małym, nie kojarzącym się pewnie większości kibiców z siatkówką miejscu?

Może właśnie dzięki temu to małe miasto się trochę wypromuje. Taka zapadła decyzja, my nie mamy na to żadnego wpływu, na pewno będziemy chciały tam zawalczyć o miejsce w finale.

W ostatniej kolejce doszło do największej niespodzianki w tym sezonie, bielszczanki pokonały zespół z Polic. Jesteś zaskoczona takim wynikiem?

Myślę, że dla każdego to jest zaskakujące, że ten mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla bielszczanek. To oznacza, że Chemik jest zespołem, z którym można wygrać. Gratuluję zespołowi z Bielska-Białej tak dobrego występu.

Wydaje się, że z meczu na mecz gracie coraz lepiej. Dotyczy to także ciebie…

Sezon na pewno nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście jednak jeszcze się nie kończy, więc nadal walczymy o to, aby zakończyć go jak najlepiej i zaprezentować swoją najlepszą siatkówkę. Myślę, że każda z nas tak do tego podchodzi, ja również.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved