Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > A. Swaczyna: Cały zespół stanął na wysokości zadania

A. Swaczyna: Cały zespół stanął na wysokości zadania

fot. plusliga.pl

– AZS miał swoje problemy, a my to skrzętnie wykorzystaliśmy. Jedynie w drugim secie zagraliśmy gorzej – powiedział Adam Swaczyna. – Cały zespół stanął na wysokości zadania, dlatego mogliśmy cieszyć się w Warszawie z ważnej wygranej – dodał drugi szkoleniowiec Effectora Kielce po zwycięstwie nad AZS-em Politechniką Warszawską.

W czwartkowy wieczór ważne zwycięstwo odniósł Effector Kielce, który na Torwarze wykazał wyższość nad AZS-em Politechnika Warszawska, triumfując tym samym po raz trzeci z rzędu. Ewidentnie więc widać, że świętokrzyski zespół pod koniec rundy zasadniczej wychodzi z kryzysu, w którym był przez dłuższy czas. Natomiast stołeczna ekipa lepsze mecze wciąż przeplata słabszymi, przez co już dawno straciła szansę na miejsce w czołowej ósemce. – Zagraliśmy z 57-procentową skutecznością i jest to bardzo dobry wynik – przyznał Adam Swaczyna, który nie ukrywał, że przyjezdnym udało się wykorzystać słabości w zespole prowadzonym przez Jakuba Bednaruka. – AZS miał swoje problemy i my to skrzętnie wykorzystaliśmy. Jedynie w drugim secie zagraliśmy gorzej. W trzecim, gdy na początku gospodarze prowadzili, pomogły nam asy Andricia. Popisał się takimi zagraniami trzy razy z rzędu, odskoczyliśmy rywalowi i mogliśmy już spokojnie prowadzić swoją grę – dodał asystent Sinana Tanika.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Marcina Komendę. To już kolejne takie wyróżnienie w trwającym sezonie dla rozgrywającego Effectora, ale tym razem miał on wsparcie ze strony kolegów, których dobra postawa, szczególnie w defensywie, znacząco ułatwiła mu zadanie. – Dobre przyjęcie pozwoliło Marcinowi odpowiednio kierować grą. Marcin po raz kolejny zagrał dobry mecz, ale trzeba podkreślić, że cały zespół stanął na wysokości zadania i dlatego mogliśmy cieszyć się w Warszawie z ważnej wygranej – przyznał Swaczyna. Po tym zwycięstwie kielecka drużyna nie zanotowała awansu w tabeli. Wciąż zajmuje dwunaste miejsce. Jednak nie dość, że odskakuje zespołom będącym na końcu stawki, to jeszcze zbliżyła się do zajmującej jedenastą pozycję Politechniki na zaledwie trzy oczka. Trudno będzie jej jednak prześcignąć stołecznych siatkarzy, tym bardziej że w najbliższych meczach czekają ją starcia z ligową czołówką, czyli rywalami z Kędzierzyna-Koźla, Rzeszowa oraz Bełchatowa.

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved