Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > A. Śliwka: Doprowadzenie do tie-breaka dużo znaczy

A. Śliwka: Doprowadzenie do tie-breaka dużo znaczy

fot. Katarzyna Antczak

Indykpol AZS Olsztyn choć przegrywał 0:2 z PGE Skrą Bełchatów, zdołał doprowadzić do tie-breaka. W piątym secie lepsi okazali się jednak podopieczni Philippe’a Blaina. Porażka w tym spotkaniu mocno oddaliła zawodników z Warmii i Mazur od miejsca w „czwórce” na koniec rundy zasadniczej. – Będziemy walczyć do samego końca, ponieważ wszystko może się zdarzyć. Wiemy, że Skra i Jastrzębski Węgiel mają dobry układ gier. Nasz zespół czekają natomiast ciężkie konfrontacje, lecz damy z siebie wszystko, abyśmy awansowali do strefy medalowej – mówił w rozmowie z UWM FM Aleksander Śliwka. 

Ze Skrą Bełchatów przegraliście po tie-breaku, choć było 0:2 dla rywala. Jak ocenisz to spotkanie?Aleksander Śliwka: – Towarzyszyło nam sporo emocji, a dla kibiców, którzy tłumnie przybyli do Hali Urania, był to mecz idealny. Mogliśmy obserwować wiele długich i pięknych akcji oraz zwrotów wydarzeń. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się doprowadzić do tie-breaka – to wiele dla nas znaczy. Podnieśliśmy się po dwóch przegranych setach z takim przeciwnikiem, jakim jest Skra Bełchatów. Mieliśmy apetyt na zwycięstwo i dlatego z końcowego wyniku nie jesteśmy zadowoleni.

Co według ciebie zaważyło na wygraniu dwóch pierwszych partii przez siatkarzy Skry?

– Pierwszy set rozstrzygnął się w samej końcówce, lecz szala mogła przechylić się również na naszą korzyść. W drugiej partii zabrakło nam koncentracji i dokładnego przyjęcia. Najważniejsze jest jednak to, w jakim stylu wróciliśmy do gry po dziesięciominutowej przerwie. Zaczęliśmy bawić się siatkówką, w naszej grze pojawiło się wiele pozytywnej fantazji, a wiele akcji było godnych oklasków.

Dziesięciominutowa przerwa wcześniej była waszą zmorą, teraz podziałała motywująco.

– Wychodząc na mecz, walczyliśmy z całych sił, a podczas regulaminowej przerwy powiedzieliśmy sobie, że nie możemy odpuścić tego spotkania. Po to ciężko trenujemy, aby właśnie rozgrywać takie konfrontacje. Pokazaliśmy charakter i prawie udało nam się odwrócić losy całego meczu.

A jak ty oceniasz swoją postawę w tym meczu?

– Choć nie do końca jestem z siebie zadowolony, to patrząc na moje ostatnie spotkania, gdzie często miałem duże problemy, dziś udało mi się utrzymać koncentrację od początku do końca. Dlatego mam pozytywne uczucia po tym meczu. Z drugiej jednak strony wiem, że popełniłem kilka błędów w przyjęciu. Gdy usiądę na spokojnie i przeanalizuję spotkanie, to zapewne znajdę kilka elementów siatkarskiego rzemiosła, które można zrobić lepiej.

Mimo że zdobyliście jeden punkt, to szanse na awans do fazy play-off są coraz mniejsze.

– Będziemy walczyć do samego końca, ponieważ wszystko może się zdarzyć. Wiemy, że Skra i Jastrzębski Węgiel mają dobry układ gier. Nasz zespół czekają natomiast ciężkie konfrontacje, lecz damy z siebie wszystko, abyśmy awansowali do strefy medalowej.

źródło: Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved